Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ekomuzeum w Kliczkowie. - 2011

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźniu Filia w Kliczkowie Małym

Cel:

Pobudzic do działania młodzież,włączyć we współprace ze srodowiskiem.Zdobyć nowe umiejętności dziennikarskie ,etnograficzne. Zwiększyć poczucie pewności siebie,wypromowac siebie i miejscowość .Nawiązać nowe kontakty i znajomości. Nauczyć się współpracy w grupie, odpowiedzialności.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13 do 19 lat,uczniowie gminazjum w Brzeźniu oraz liceum w Sieradzu.

Opis projektu:

Realizując projekt pragniemy nabyć nowe umiejętności z zakresu dziennikarstwa, etnografii i przewodnika turystycznego. Pobudzić do działania młodzież i mieszkańców, a szczególnie seniorów oraz pożytecznie spędzić wolny czas oraz nauczyć się pracy w grupie. Będziemy uczestniczyć w kursie na przewodnika po regionie, oraz w regularnych warsztatach dziennikarskich i etnograficznych, planujemy wyjazd do Muzeum Miasta Łodzi – Pałac Poznańskich i zwiedzić wspaniałe wnętrza. Chcemy zakupić urządzenie wielofunkcyjne tj. ksero, drukarkę, skaner i nauczyć się je obsługiwać. Sami będziemy redagować i wydawać broszurkę o naszym muzeum. Wyznaczymy przystanki ekomuzeum, włączymy w nie zabytkowy kościół, dworek, park, dworskie budynki gospodarcze, zabytkowe kapliczki, dęby i lipy, których jest u nas największe skupisko w środkowej Polsce. Natomiast w wolnych pomieszczeniach (bardzo zaniedbanych) w budynku, który jest własnością gminy i mieści się w nim filia biblioteczna powstanie izba muzealna. (Wójt gminy Brzeźnio wyraziła zgodę na użyczenie pomieszczeń.) Planujemy z pomocą malarza pomieszczenia wyremontować i pomalować. Przeprowadzimy zbiórkę staroci aby urządzić izbę. W nasze działania chcemy włączyć panie z Zespołu Śpiewaczo Obrzędowego, aby w izbie prowadziły warsztaty łamania i przędzenia lnu, robienia kwiatków z bibuły, przędzenia wełny, pieczenia chleba. A wszystko to przy gawędach i starych opowieściach oraz piosenkach ludowych.

Budżet projektu: 13 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźniu Filia w Kliczkowie Małym

Miejscowość: Kliczków Mały

Ulica, nr domu i lokalu: Kliczków Mały 15

Kod pocztowy i Poczta: 98-275 Brzeźnio

Województwo: łódzkie

Powiat: sieradzki

Adres strony internetowej: –

Ekomuzeum w Kliczkowie.

Kliczków Mały 53, 98-275, Polska

Więcej