Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kociolandia - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie 'Nasza Przyszłość’

Cel:

Poprzez realizacje projektu dojdzie do zwiekszenia aktywności młodzieży w życiu społecznym naszej gminy, jak również wzmocnienia poczucia tożsamosci z 'Mała Ojczyzna’ grupy 15 młodych mieszkanców gminy brzeznio w wieku 13-19 lat.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w wieku od 13 do 19 lat.

Opis projektu:

Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli możliwość uczestniczenia w cyklu spotkań i warsztatów 'śladem kociego pazura’, na których będą mogli zapoznać się z zasadami przeprowadzania wywiadów, pisania bloga, tworzenia legendy miejscowości. Młodzi ludzie, którzy mają chęć wyjścia z domu i robienia czegoś nowego, zapoznają się z tajnikami dobrej fotografii, a pod okiem polonisty osoby mające chęć wyrażenia siebie w słowie będą miały sposobność rozwijania swoich poetyckich uzdolnień. Dzięki proponowanym w projekcie warsztatom teatralnym grupa młodzieży rozwinie talenty aktorskie i przygotuje spektakl pt: Kot w butach. We współpracy z GOK-iem zostaną zorganizowane konkursy na najciekawsze zdjęcie – rysunek oraz najlepszy utwór o kocie. Najlepsze prace zostaną wykorzystane do specjalnego wydania pocztówek. W założeniach finałem projektu będzie festyn, na którym przed swoimi bliskimi, znajomymi i innymi gośćmi imprezy młodzież będzie mogła zaprezentować swoje prace i wystawi przygotowany spektakl. Nastąpi również uroczyste umieszczenie tabliczki z historią Kociej Góry. W efekcie tych działań powstanie miejsce, które będzie tętniło życiem kulturalnym, a młodzi ludzie staną się motorem do realizacji dalszych pomysłów.

Budżet projektu: 9 700 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie 'Nasza Przyszłość’

Miejscowość: Brzeźnio

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wspólna 44

Kod pocztowy i Poczta: 98-275 Brzeźnio

Województwo: łódzkie

Powiat: sieradzki

Adres strony internetowej: –

Kociolandia

FJHF+MC Brzeźnio, Polska

Więcej