Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kłodawskie totemy - 2011

Realizowany przez:

Grupa nieformalna 'OKO-Oblicza Kłodawskich Okolic’

Cel:

Cel projektu to integracja młodzieży, dążącej do wymiernego efektu własnej pracy (organizacja biegu,happeningu i wieczoru podsumowujacego, promocja działań, nabycie nowych umiejętności społecznych, rozwinięcie świadomości obywatelskiej). Beneficjenci nawiążą relacje z ludźmi o różnych pasjach, osobami publicznymi i fachowcami.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w przedziale wiekowym 13-19 lat, uczniowie ZS w Kłodawie oraz ochotnicy, poinformowani o inicjatywie. Młodzi częściowo zostaną wyłonieni na podstawie ankiety.

Opis projektu:

’Kłodawskie totemy’ to projekt zakładający aktywizacje grupy do 22 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Kłodawa, opierający się na wspólnocie działania i bezpośredniego nabycia kolejnych umiejętności społecznych. Młodzież nabędzie wprawy w obsłudze programów z pakietów, dostępnych w GBP w Kłodawie, opanuje zasady poprawnego przygotowania i edytowania tekstów użytkowych oraz urzędowych w celu formułowania konkretnych pism, skierowanych do władz i
potencjalnych sponsorów. W trakcie 'Kłodawskiej Majówki’ beneficjenci zajmą się współorganizacją biegu jako wyrazu integracji ze społecznością lokalną i aktywizują środowisko. Zostanie zorganizowany happening, promujący projekt i działania uczestników. Młodzi włączą się w proces tworzenia strony internetowej stowarzyszenia, gdzie będzie regularnie dodawany materiał dokumentacyjno-fotograficzny, jak również poznają zasady wolnej wypowiedzi w Internecie z poszanowaniem etykiety. Na poszczególne spotkania młodzież zaprosi gości – przedstawicieli władz – w celu poszerzenia wiedzy na temat praw publicznych i struktury władzy, co wzmocni świadomość obywatelską grupy. W czerwcu zostanie zorganizowana jednodniowa wycieczka do Reichstagu, podczas której beneficjenci będą mieli możliwość poznać struktury parlamentu. Podsumowaniem projektu bedzie wspólnie zorganizowany wieczór, unaoczniajacy osiagnięcia teamu.

Budżet projektu: 9 900 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna 'OKO-Oblicza Kłodawskich Okolic’

Miejscowość: Santock

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościelna 21 m2

Kod pocztowy i Poczta: 66-415 Kłodawa

Województwo: lubuskie

Powiat: gorzowski

Adres strony internetowej: –

Kłodawskie totemy

Q6F5+R4 Kłodawa, Polska

Więcej