Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasze życie – nasz scenariusz. - 2011

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Cel:

Cel to zaangażowanie młodych do wspólnych działań, odbywających się cyklicznie w czasie wolnym w GBP w Kłodawie. Młodzi poznają wartość własnej pracy poprzez zaangażowanie w konkretne czynności, których efektem będzie stworzenie filmów, opartych na wypracowanych przez grupy scenariuszach. Poszerza spectrum zainteresowań, odkryją nowe pasje. Projekt odpowie na potrzebe poznania nowych przestrzeni.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w przedziale wiekowym 13-19 lat, uczniowie ZS w Kłodawie i ochotnicy, poinformowani o inicjatywie. Ponadto, młody tzw. aktyw biblioteczny, uczestnicy projektu GBP „Młodym okiem w przeszłosc” oraz odbiorcy ankiety.

Opis projektu:

Empiryczny opis zamieszkiwanej przestrzeni, w tym samych siebie i rodziny, poprzez nabycie dodatkowych umiejętności, nieuwzglednianych w standardowym programie nauczania. Odpowiedź na fascynacje nastolatków kulturą ikoniczną (klipy, reklama, fotografowanie, filmy krótko- i pełnometrażowe) z podkreśleniem potrzeby ułożenia konkretnego planu – harmonogramu pracy, który uwzglednia jednostkowe i quasi-wspólnotowe pasje beneficjentów. Nabycie zdolności podstaw tworzenia filmu jako zamkniętej całości, począwszy od scenopisarstwa, podstaw filmowania i fotografowania, montażu i obróbki w grupie do 22 osób w wieku 13-19 lat z gminy Kłodawa, skończywszy na promocji poszczególnych etapów projektu i końcowego produktu (newsy internetowe, dodawanie fotografii do strony, wernisaż). Samodzielne planowanie i kierowanie fazami działania, prowadzące do stworzenia grupy współpracującej ze sobą i dążącej do sukcesu przedsięwzięcia. Rozwijanie własnych pasji i uzmysłowienie osobistych możliwości twórczych oraz
potencjału, przekładającego się na projektowanie dalszego rozwoju. W pierwszej fazie młodzi nabędą zdolności współpracy w teamie, dążącym do wspólnych wyników w określonym czasie. W drugiej fazie będą mieli możliwość współpracy z fachowcami różnych dziedzin. W trzeciej zbiorą materiał i efektywnie go opracują, by otrzymać jak najlepszy rezultat pracy, który zostanie zaprezentowany podczas wernisażu. W czwartej fazie odbędą się wycieczki do kina „Helios” w Gorzowie i Studio Babelsberg. Pokłosie zostanie zaprezentowane w bibliotece podczas wernisażu, na stronie instytucji i opublikowane w „Wiesciach”.

Budżet projektu: 10 250 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Miejscowość: Kłodawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Gorzowska 22

Kod pocztowy i Poczta: 66-415 Kłodawa

Województwo: lubuskie

Powiat: gorzowski

Adres strony internetowej:

Nasze życie – nasz scenariusz.

Gorzowska 11, 66-415 Kłodawa, Polska

Więcej