Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Będzie dobrze Panie Bobrze. - 2011

Realizowany przez:

MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach

Cel:

Celem jest umożliwienie młodzieży wzbogacenie wiedzy i zaspokojenie ich ciekawości poznawczej i zainteresowań siedliskiem bobrów na terenie gminy Tyszowce i podsycanie chęci do dalszych działań proekologicznych,wraz z pomocą w rozwijaniu potencjału twórczego i intelektualnego.
Kształtowanie proekologicznych postaw, w szczególności zaangażowania w aktywne formy ochrony przyrody w swoim srodowisku.

Odbiorcy projektu:

Wstępna rekrutacja grupy przeprowadzona została na etapie formułowania wniosku. Akces do projektu zgłosiło 15 uczniów w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Projekt realizowany będzie poprzez warsztaty, wyjazd ekologiczny do rezerwatu faunistycznego bobrów oraz zajęcia terenowe, pozwalające ocenić stan środowiska przyrodniczego najbliższej okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem siedliska bobrów. Oprócz wiedzy, zdobędą również doświadczenie w prowadzeniu badan i monitoringu środowiska przyrodniczego w zakresie nierealizowanym do tej pory w szkole. Młodzież wykona dokumentację faktograficzną i fotograficzną siedliska bobrów, opracuje prospekt oraz prezentację multimedialną projektu. Zdobytą wiedzę i praktyczne umiejętności już jako świadomi obywatele naszej gminy, wykorzystają by aktywnie wałczyć o ochronę swojego środowiska, a być może podjąć działania w zakresie wykorzystania siedliska bobrów do celów turystycznych, co podniesie atrakcyjność miejscowości.

Budżet projektu: 9 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tyszowcach

Miejscowość: Tyszowce

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Hetmańska 11

Kod pocztowy i Poczta: 22-630 Tyszowce

Województwo: lubelskie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej:

Będzie dobrze Panie Bobrze.

Wielka 20, 22-630 Tyszowce, Polska

Więcej