Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skały i skamieniałości dokumentami dziejów gminy Lubycza Królewska II – czyli Moja Mała Ojczyzna. - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Społeczno-Kulturalnego Rozwoju Gminy Lubycza Królewska 'Razem dla Lubyczy’

Cel:

Rozwijanie wiedzy o własnym regionie, kształcenie umiejętności badawczych i twórczych, rozwijanie
zainteresowań młodzieży, udział w lokalnych inicjatywach kulturalno-naukowych, poprzez obserwacje przygotowanie, opracowanie i prezentacje swoich prac na konferencji i wystawach, korzystanie z różnych zródeł informacji,technik komputerowych, wdrażanie do pracy twórcze i naukowej.

Odbiorcy projektu:

Chętna do pracy młodzież z obszaru gminy Lubycza Królewska w wieku 13-19 lat: uczniowie publicznego gimnazjum, zespołu szkół nr 6 i innych szkół srednich.

Opis projektu:

Planujemy organizację „Konferencji Skały i skamieniałości dokumentami dziejów gminy Lubycza Królewska II’. Uczestnikami konferencji będzie młodzież z gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych chcąca rozwijać swoje zainteresowania i grupa nauczycieli. Wśród działań: spotkanie z uczestnikami poprzedniego projektu – prezentacja osiagnięć „Przeżyjmy to jeszcze raz czyli wspomnienie po latach’. Kolejne etapy to: Analiza materiałów z poprzedniego projektu. Wyjazd do Instytutu Geologii PAN w Warszawie, spotkanie z pracownikami -poznanie ich pracy od kuchni. Wyjazdy terenowe do różnych miejsc na obszarze gminy obserwacja, gromadzenia zbiorów – okazów skał i skamieniałości, wykonanie zdjęć iszkiców do prac plastycznych, opisu działań uczestników projektu. Zbieranie informacji na temat skał, ich pochodzenia na obszarze gminy z różnych zródeł przez zainteresowanych.

Budżet projektu: 18 200 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Społeczno-Kulturalnego Rozwoju Gminy Lubycza Królewska 'Razem dla Lubyczy’

Miejscowość: Lubycza Królewska

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 2

Kod pocztowy i Poczta: 22-680 Lubycza Królewska

Województwo: lubelskie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej: http://razemdlalubyczy.republika.pl/

Skały i skamieniałości dokumentami dziejów gminy Lubycza Królewska II – czyli Moja Mała Ojczyzna.

Szkolna 12, 22-680 Lubycza Królewska, Polska

Więcej