Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Trzy, dwa, jeden… Kręcimy - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Serniki – Wspólny Cel w Sernikach

Cel:

Celem projektu jest rozwój pasji i zainteresowań o tematyce filmowej młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Serniki poprzez realizację projektu powstania filmu o gminie Serniki, jej mieszkańcach, historii, legendach, walorach przyrodniczych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami jest młodzież gimnazjalna w wieku 13-15 lat, z terenu wiejskiej gminy Serniki. Projekt będzie realizowany we wszystkich miejscowościach w gminie, a miejscem spotkań młodzieży będzie sala w Gimnazjum w Woli Sernickiej. Osoby z innych miejscowości będą dowożone i odwożone „Gimbusem”.

Opis projektu:

Celem projektu jest zrealizowanie filmu o gminie Serniki pokazującego jej mieszkańców, walory przyrodnicze, historię. Gmina Serniki położona jest na malowniczym terenie – w dolinie rzeki Wieprz. Posiada bogatą historię, wyjątkową przyrodę i ciekawe legendy. Naprawdę, jest się czym pochwalić. Film będzie obejmował wszystkie 10 miejscowości z terenu gminy Serniki. Poprzez ten projekt chcemy dać młodzieży szansę działania, pokazania się z innej strony – jako reżyserzy, scenarzyści filmów promujących swoje miejscowości. Udział młodzieży w projekcie rozwinie ich ukryte zainteresowania i pasje, wzmocni wiarę w swoje umiejętności, wzbudzi aspiracje. Samodzielność, umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie to umiejetności, które stawiamy na pierwszym miejscu. Uczestnicy wezmą udział w podstawowym kursie z zakresu realizacji filmowej, prezentacji siebie jako narratora przed kamerą. Wyjazd do telewizji pozwoli na obejrzenie warsztatu filmowego „od kuchni”. Na zajęciach praktycznych młodzież nauczy się tworzyć materiał filmowy, w jaki sposób napisać prawidłowy scenariusz. Korzystając ze sprzętu komputerowego skomponują muzykę i zmontują film. Wykorzystają także własne umiejętności językowe i część filmu zostanie przygotowana w wersjach obcojęzycznych: angielskiej i niemieckiej.

Budżet projektu: 10 129 zł

Dotacja: 6 700 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Serniki – Wspólny Cel w Sernikach

Miejscowość: Serniki

Ulica, nr domu i lokalu: Serniki 1A

Kod pocztowy i Poczta: 21-107 Serniki

Województwo: lubelskie

Powiat: lubartowski

Adres strony internetowej: –

Trzy, dwa, jeden… Kręcimy

Serniki 60A, 21-107, Polska

Więcej