Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Perły krajobrazu - 2011

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice w Krynicach

Cel:

Danie szansy grupie młodzieży gimnazjalnej Gminy Krynice na zrealizowanie własnego pomysłu, zebrania, opisania i udokumentowania w formie folderu kapliczek i krzyży przydrożnych znajdujących się na terenie Gminy Krynice. Młodzież pragnie zdobyć wiedzę teoretyczną z zakresu poznawania genezy i dokumentowania pomników kultury sakralnej poprzez warsztaty z regionalista i fotografem.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie 15-osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej w wieku 13-16 lat uczaąa się w gimnazjum w Krynicach.

Opis projektu:

Projekt „Perły krajobrazu” jest odpowiedzią Biblioteki Publicznej Gminy Krynice na potrzebę grupy młodzieży gimnazjalnej w wieku 13-16 lat, która jest zainteresowana dziedzictwem kulturowym Gminy Krynice, a szczególnie pomnikami kultury sakralnej – kapliczkami, figurkami i krzyżami przydrożnymi. Młodzież widzi potrzebę i wyraża chęć działania w zakresie zinwentaryzowania, opisania i promowania tych obiektów. Beneficjenci chcą wzbogacić swoją wiedzę i nabyć umiejętności w zakresie poznawania, badania i dokumentowania kultury sakralnej. Projekt daje beneficjentom te szanse. Zgodnie z ich potrzebami i sugestiami realizowany będzie poprzez warsztaty z regionalistą,
fotografem, wyjazd edukacyjny do Muzeum Wsi Lubelskiej oraz samodzielną pracę badawczą młodzieży. Zajęcia odbywać się będą w weekendy lub w godzinach popołudniowych, aby nie kolidowały z obowiązkami szkolnymi. Efektem projektu będzie folder „Perły krajobrazu”, wystawa fotograficzna zebranych obiektów oraz przygotowana zostanie prezentacja multimedialna projektu. Uczestnicy wyniosą konkretne umiejętności praktyczne, które będą mogli wykorzystać w dorosłym życiu. Mamy nadzieje, ze poprzez niniejszy projekt przygotujemy liderów, którzy aktywnie i
efektywnie włącza się do działań na rzecz rozwoju naszej gminy. Projekt jest innowacyjny w naszym środowisku, nie posiadamy w pełni udokumentowanej wiedzy na temat kapliczek, a szczególnie towarzyszącym im historiom. Dotacja zostanie wykorzystana na pokrycie kosztów warsztatów, wyjazd edukacyjny do Muzeum Wsi Lubelskiej, druk folderu oraz zakup laptopa.

Budżet projektu: 8 400 zł

Dotacja: 6 650 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Krynice w Krynicach

Miejscowość: Krynice

Ulica, nr domu i lokalu: Krynice 1

Kod pocztowy i Poczta: 26-610 Krynice

Województwo: lubelskie

Powiat: tomaszowski

Adres strony internetowej: http://www.bpgkrynice.republika.pl

Perły krajobrazu

Krynice 78, 22-610, Polska

Więcej