Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Grafika komputerowa oknem na świat. Warsztaty z projektowania przestrzennego. - 2011

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Świekatowie

Cel:

Projekt ma na celu zintegrowanie młodzieży. Ma nauczyć młodych ludzi pracy w zespole, oraz autoprezentacji na tle grupy. Młodzież nauczy sie też obsługi konkretnego programu do projektowania przestrzennego. Ponadto młodzi ludzie zdobądą umiejętności organizacyjne – zorgnizują wystawy.
Nauczą sie też współpracy z różnymi instytucjami oraz rozmawiania z osobami decyzyjnymi.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi beneficjentami będzie grupa 11 osób w wieku 13 – 17 lat zamieszkujacych na terenie gminy Swiekatowo. Będą oni wybrani na podstawie pisemnych zgłoszeń – na podstawie uzasadnienia dlaczego chcą uczestniczyć w naszych zajęciach oraz ważna będzie kolejność zgłoszeń.

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-17 lat. Ma on na celu zintegrowanie młodzieży. Ma nauczyć młodych ludzi pracy w zespole, rozpoznawania własnych potrzeb oraz ma pomóc w wyborze drogi życiowej. Projekt opiera się na warsztatach z grafiki komputerowej (program do projektowania przestrzennego). Podczas 40 godzin zajęć młodzież (grupa 11 osób, wybrana na podstawie zgłoszeń pisemnych) nauczy się pracować z programem Google SketchUp. Najpierw nauczą się obsługi programu, każdy z nich będzie musiał zaprojektować własny pokój. W dalszej części zajęć – jako zakończenie – będą wspólnie musieli zaprojektować budynek biblioteki oraz park znajdujący się przy nim. Poza zajęciami warsztatowymi planujemy zrobić dwie wystawy i jeden wyjazd. Wystawy przygotowane przez młodzież będą prezentować ich projekty. Podczas pierwszej projekt pokoju, podczas drugiej zaprojektowaną wspólnie bibliotekę. Wyjazd jaki planujemy to wizyta w Instytucie Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej w Bydgoszczy. To czego młodzież nauczy się podczas realizacji projektu to obsługa programu Google SketchUp. Nabędą też zdolność pracy w grupie oraz autoprezentacji na jej tle. Młodzież będzie też musiała sama zająć się organizacją wystaw oraz
wyjazdu co nauczy ich jak współpracować z różnymi instytucjami oraz jak rozmawiać z osobami decyzyjnymi w tych instytucjach.

Budżet projektu: 5 783 zł

Dotacja: 4 400 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Świekatowie

Miejscowość: Świekatowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dworcowa 3

Kod pocztowy i Poczta: 86-182 Świekatowo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: świecki

Adres strony internetowej: –

Grafika komputerowa oknem na świat. Warsztaty z projektowania przestrzennego.

Dworcowa 20A, 86-182 Świekatowo, Polska

Więcej