Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Strzelnica – reaktywacja - 2011

Realizowany przez:

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Cel:

Cele konkretne: Reaktywacja strzelnicy, poznanie lokalnej historii tego obiektu, powołanie Młodzieżowego Bractwa Kurkowego. Zebranie dokumentacji historycznej (zdjecia, informacje z gazet, wywiady).
Postawy:Kształcenie umiejętnosci komunikacji, nastawienie na osiagnięcie
sukcesu, niezrażanie sie trudnościami. Przygotowanie do umiejętnosci negocjacji w dorosłym życiu.

Odbiorcy projektu:

dbiorca jest młodzie¿ gimnazjalna i ponadgimnazjalna uczeszczjaca do miejscowej szkoły i uczaca sie
w Chojnicach oraz Sepólnie Kr.

Opis projektu:

W Kamieniu Krajeńskim do lat 80-tych funkcjonowała pod patronatem Ligi Obrony Kraju strzelnica zrzeszająca w swoich szeregach dorosłych i młodzież. W miejscu tym nazywanym przez mieszkańców laskiem strzeleckim odbywały się wszystkie ważniejsze uroczystości lokalne. W okresie przedwojennym (do 1939 roku) działała aktywnie na terenie Kamienia Gilda Strzelecka, która odbywała w tym miejscu zawody o miano króla strzelców (strzelnice zbudowano w 1938 roku). W dniu dzisiejszym obszar ten to strefa zapomniana, porosła lasem i gęstymi krzakami uniemożliwiającymi dojście do niego. Celem naszego projektu jest przywrócenie temu obiektowi jego dawnej świetności poprzez uporządkowanie terenu strzelnicy, powołanie Młodzieżowego Bractwa Kurkowego. Bractwo ma funkcjonować jako sekcja UKS-u działającego przy Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim. Zrzeszać będzie młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu naszej gminy. W nasze działania zaangażowaliśmy władze lokalne, które pomogą nam w przygotowaniu i reaktywowaniu zapomnianego i zdewastowanego obiektu dawnej strzelnicy. Działania młodzieży będą miały również
na celu przywrócenie historycznej pamięci o tym miejscu. Cel ten będziemy realizowali poprzez wywiady ze starszymi mieszkańcami oraz odszukując w rodzinnych albumach zapomnianych śladów tego miejsca na starych fotografiach. Kolejne działanie historyczne to wyszukiwanie artykułów w starych rocznikach lokalnych gazet. Młodzież nawiąże współpracę z Bractwem Kurkowym zrzeszonym w odległym o 10 km Sępólnie Krajeńskim. Współpraca będzie miała na celu merytoryczne przygotowanie do realizacji projektu.

Budżet projektu: 26 420 zł

Dotacja: 6 100 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim

Miejscowość: Kamień Krajeński

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Sępoleńska 4

Kod pocztowy i Poczta: 89-430 Kamień Krajeński

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: sępoleński

Adres strony internetowej: –

Strzelnica – reaktywacja

DK25 2, 89-430 Kamień Krajeński, Polska

Więcej