Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zadbamy, aby nie odeszli w niepamieć. - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie

Cel:

Projekt powinien wskazać sposób na nude, rozbudzić i rozwinąć postawy aktywności i współdziałania w trakcie poszukiwaniia osób zasłuzonych, w tym równiez członków rodzin uczestników. Powinni nauczyć się
odchodzenia od postwy JA na rzecz MY – a wspólpraca w trakcie poszukiwań, opracowywania biogramów, pracy nad swoja publikacją , kontakty -dadza im wiare w siebie i zrozumienie, że razem jest łatwiej.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież gimnazjalna (13-16 lat), możliwy udział kilku licealistów z poprzednich projektów. Rekrutacja – plakaty RS, rozmowy, strony internet.

Opis projektu:

Będzie to kontynuacja i poszerzenie projektu 'by nie odeszli w niepamięć’ zrealizowanego w 2010 r. W jego trakcie młodzież dotarła do informacji o wielu osobach, które tu urodzone lub tu mieszkające w różny sposób stały się osobami zasłużonymi dla lokalnego środowiska: nauczyciele, społecznicy, żołnierze, artyści i uczeni, dziedzice gminnych dóbr – zarówno żyjący przed wiekami, jak i 'współcześni’. Ponieważ uczestnicy poprzedniego projektu tylko o niewielkiej części odnalezionych wybitnych postaci zdążyli na tyle dużo zebrać informacji, aby opisać ich życiorysy w swoim 'Słowniku osób zasłużonych dla gminy Bądkowo’, dlatego te działania warto kontynuować (niektórzy kontynuowali poszukiwania, a nawet próbowali pisać biogramy, choć projekt nie był kontynuowany). Zakładane działania: kontynuacja poszukiwań osób zasłużonych dla gminy, opisanie w życiorysach ich życia i czynów (gdyż nie są znane lub są zapomniane). Z napisanych biogramów powstanie ich publikacja, biogramy będą posyłać do publikacji w 'Gazecie Pomorskiej’, będą zamieszczać w Regiopedii, na zakończenie projektu zorganizują wystawę w GOK (oraz w Gminnej Bibliotece). W trakcie projektu uczestnicy na warsztatach i podczas spotkań w: bibliotece, bibliotece cyfrowej, na zajęciach wyjazdowych (archiwa, muzea, cmentarze), w wywiadach poznają zasady wyszukiwania informacji, ich opracowania oraz pisania biogramów i redagowania publikacji (m.in. w Publisherze). Uczestnicy projektu powinni zdobyć szereg umiejętności, które będą im przydatne w gimnazjum oraz na dalszych etapach edukacji, a także komunikowania się instytucjami.

Budżet projektu: 9 500 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie

Miejscowość: Bądkowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Włocławska 30

Kod pocztowy i Poczta: 87-704 Bądkowo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: aleksandrowski

Zadbamy, aby nie odeszli w niepamieć.

Kujawska 3, 87-704 Bądkowo, Polska

Więcej