Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Działać? Każdy może :). - 2011

Realizowany przez:

Fundacja 'Przystanek Dobrych Myśli’

Cel:

Cel główny -młodzież rozwinie w praktyce umiejetności organizacyjne oraz wzmocni więzi z lokalną społecznością przygotowując 8 działan dla gminy i dla turystów. Cele szczegółowe: Rozwiniecie umiejętności: współpracy w grupie, nawiązywania nowych kontaktów, rozmów ze współpracownikami projektowymi, kontaktów z mediami, załatwiania spraw papierkowych,
pozyskiwania srodków na działania.

Odbiorcy projektu:

W projekcie weźmie udział młodzież od 13 do 19 lat zamieszkała w naszej lub też sąsiednich gminach.
Większość z nich ma doświadczenia przy realizacji projektu w RKG Równać Szanse 2010 i chce dalej działac. Dodatkowy nabór do projektu ogłosimy w szkołach, domach kultury, mediach, na tablicach ogłoszeń, bedziemy zachęcać w rozmowach.

Opis projektu:

15-18 osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z naszej i okolicznych gmin, w celu rozwinięcia umiejętności organizacyjnych, wzmocnienia więzi z lokalną społecznością oraz promowania aktywnego wypoczynku, przygotuje sześć działań wg swoich pomysłów dla różnych grup społecznych. Młodzi wykorzystają w praktyce umiejętności zdobyte przy realizacji wcześniejszych projektów, m.in. RKG Równać Szanse 2010. Zarys działań został już wypracowany, z kilkunastu propozycji związanych z bliską młodym ludziom turystyką, która uważana jest za przyszłość naszej gminy, młodzież wybrała 6 inicjatyw promujących aktywny wypoczynek, przygotuje je i przy ich realizacji przećwiczy w działaniu zasady: planowania, współpracy w grupie, kontaktów z partnerami, mediami, sponsorami itd. Spotkania organizacyjno-konsultacyjne co dwa tygodnie, na które będziemy zapraszać współpracowników projektowych, pozwolą na bieżąco rozwiązywać problemy, wyjaśniać wątpliwości, dokonywać korekt. Wypracowane zostaną dzięki temu formy współpracy przydatne w kolejnych inicjatywach. Efektem projektu będzie osiem różnych działań dla mieszkańców oraz turystów, ale przede wszystkim grupa młodzieży rozwinie praktyczne umiejętności organizacyjne, wzrośnie jej doświadczenie, poczucie własnej wartości i kreatywność. Dotację przeznaczymy na realizację sześciu inicjatyw młodzieżowych (wynagrodzenia, wynajem usług, zakup materiałów), wystawę zdjęć, imprezę finałową, promocję, księgowość, transport, noclegi i wyżywienie gości imprezy finałowej, telefon, opłaty pocztowe.

Budżet projektu: 12 950 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja 'Przystanek Dobrych Myśli’

Miejscowość: Janowice Wielkie

Ulica, nr domu i lokalu: ul. 1 Maja 37B

Kod pocztowy i Poczta: 58-520 Janowice Wielkie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: jeleniogórski

Adres strony internetowej: –

Działać? Każdy może :).

1 Maja 19, 58-520 Janowice Wielkie, Polska

Więcej