Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Od marcowych migdałów do pstrąga w migdałach. - 2011

Realizowany przez:

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie

Cel:

Celem projektu jest rozpoznanie poprzez twórcze działania dziedzictwa kulturowego Barda niosacego pozytywny wizerunek prowincji jako tematu lub kontekstu dzieła sztuki. Poprzez udział w warsztatach odnoszacych sie do 2 tekstów kultury młodzież twórczo przepracuje pojecie swojej prowincji i ukaże jej pozytywne aspekty – w spektaklu, wystawie zdjęć, gazetkach, folderze i zorganizowanej imprezie.

Odbiorcy projektu:

Wiek – od 13 do 19 lat, z przewaga gimnazjalistów. Rekrutacja – poprzez indywidualne rozmowy, wczesniej rozpoznana aktywnosc i oczekiwania – ewentualnie ogłoszenia.- w Centrum i w gminnym Gimnazjum. Beda to głównie mieszkancy Barda, ze wzgledu na tematyke, jednak w przypadku zainteresowania młodzie¿y spoza Barda bedziemy w miare mo¿liwosci organizowac dowóz
indywidualny przez opiekunów warsztatów.

Opis projektu:

Projekt zakłada realizację działań z młodzieżą z Barda, mających na celu rozpoznanie dziedzictwa kulturowo-historycznego Barda w nawiązaniu do dwóch tekstów kultury. Chodzi o film 'Marcowe migdały’ R. Piwowarskiego, którego większość scen kręcono Bardzie oraz esej O.Tokarczuk „Pstrąg w migdałach”, napisany w nawiązaniu do wydarzeń, które miały miejsce w Bardzie podczas pierwszej wizyty pisarki, zanim została honorowym obywatelem Barda -m.in. za przyczyną opowiadania „Bardo Szopka”. Oba dzieła nawiązują do pojęcia prowincjonalizmu oraz do wydarzeń ważnych -historycznie i kulturowo – dla Polski i Barda. W ramach projektu zostanie zrealizowane przedstawienie nawiązujące do scen z filmu, które będzie pokazane w czasie happeningu artystycznego z potańcówką z lat 60-tych. Wsparciem dla imprezy bedą warsztaty z nauką tańców z tamtych lat. Na imprezę planuje się zaprosić twórcę „Marcowych migdałów”. Grupa dziennikarska zrealizuje gazetkę, rozdawaną w czasie imprezy z odniesieniem do Marca ‘68 oraz kalendarium wydarzeń z Barda. Powstanie wystawa zdjęć stylizowanych na fotosy z pejzażami Barda. Na zakończenie projektu zostanie wydany folder pn. „Od marcowych migdałów do pstrąga w migdałach” będący efektem pracy grupy dziennikarskiej i będzie nawiązywał do miejsc i wydarzeń związanych z dwoma tekstami kultury. Wcześniej zostanie zrealizowane i umieszczone na youtoobie słuchowisko pn. „Pstrąg w migdałach” będące efektem m.in. wyjazdu grupy dziennikarskiej na spotkanie z O.Tokarczuk.

Budżet projektu: 8 950 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie

Miejscowość: Bardo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kolejowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 57-256 Bardo

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Od marcowych migdałów do pstrąga w migdałach.

Kolejowa 8, 57-256 Bardo, Polska

Więcej