Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Garbus nie kapie olejem… on tylko znaczy swój teren! - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Z nauką ku przyszłości w Gogolinie

Cel:

Pobudzanie aspiracji poznawczych młodzieży i aktywności poprzez stałą współprace z ró¿nymi środowiskami, budowanie poczucia własnej wartosci i obycia społecznego oraz rozwijanie sztuki komunikacji, przekazywania informacji i autoprezentacji dzięki współpracy z mediami i otoczeniem,
utrwalanie umiejętności społecznych, takich jak praca w grupie oraz nawiązywanie więzi międzypokoleniowych i rówieśniczych, pokazanie możliwosci kreatywnego zastosowania posiadanej wiedzy i umiejetnosci w praktyce.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestnicza głównie gimnazjalisci i absolwenci gimnazjum w Gogolinie. Sa to mieszkancy miasta Gogolin, a także sąsiednich wiosek: Kamionek, Kamien Slaski, Chorula, Malnia, Odrowąż, Górażdże, Zakrzów.

Opis projektu:

Projekt polega na samodzielnej pracy młodych ludzi, której celem jest zebranie informacji (media, kontakty z rzemieślnikami, warsztaty, wizyty na zlotach), a następnie na jej podstawie odnowienie starego, prostego w obsłudze technicznej, samochodu typu VW GRARBUS. Rola osoby dorosłej ogranicza się do przewodnika: dorosły inicjuje przedsięwzięcie i jest doradcą. Najważniejszym elementem projektu jest podmiotowość młodzieży, istotą działania jest samodzielna praca młodych ludzi, zaplanowanie zakresu i przebiegu działań, poszukiwanie informacji, wybór metod rozwiązywania problemu i prezentacji wyników. Praca przy modelu pozwala młodzieży na dostarczenie wiedzy i umiejętności technicznych, jak i na wytrenowanie umiejętności kontaktu z przedsiębiorcami, instytucjami, pozwoli zebrać też pierwsze doświadczenia w świecie dorosłego człowieka. Odpowiedzialność za wybór projektu spada na młodzież, która dzięki temu czuje, że projekt jest naprawdę odpowiedzią na jej potrzeby i zainteresowania.

Budżet projektu: 53 640 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Z nauką ku przyszłości w Gogolinie

Miejscowość: Gogolin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 27

Kod pocztowy i Poczta: 47-320 Gogolin

Województwo: opolskie

Powiat: krapkowicki

Adres strony internetowej: –

Garbus nie kapie olejem… on tylko znaczy swój teren!

Szkolna 23, 47-320 Gogolin, Polska

Więcej