Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Koncertowe filmogranie – razem odkryjemy swoje talenty - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie Podhalańskim

Cel:

Celem projektu jest rozwiniecie umiejętności samodzielnego organizowania imprezy kulturalnej i wzrost wiary we własne możliwości przez 29 osobowa grupę młodzieży, składającej sie z 22 dziewcząt i 7 chłopców w wieku 13-19 lat z terenu gminy Maków Podhalański w trakcie 15 miesięcy poprzez cykl
spotkań, warsztatów, ćwiczeń, współdziałania, przełamania nieśmiałości, pozyskania wsparcia społecznego, zwieńczonego koncertem i projekcja stworzonego przez uczestników dokumentu.

Odbiorcy projektu:

22 dziewczeta, 7 chłopców. Kilku sie nie lubi, ale udało im sie wspólnie
spędzić czas i wzajemnie planować projekt. Lubią muzykę, taniec,
ciekawi ich film, nie maja’swojego’ miejsca, maja poczucie ogarniającej
ich nudy, braku akceptacji, 6 z nich jest z rozbitych rodzin

Opis projektu:

Planujemy zorganizowanie koncertu oraz filmu dokumentującego 15 m-cy spotkań młodzieży, ćwiczeń i warsztatów, 'docierania’ się grupy, nawiązywania relacji i wspólnej nauki praktycznych umiejętności. Projekt jest podzielony na cztery etapy. W pierwszym etapie odbędzie się wyjazd integracyjny z warsztatami, na których młodzież pozna tajniki pracy dokumentalistów oraz nauczy się przełamywać nieśmiałość, akceptować pomyły innych oraz wspólnie planować. W drugim etapie uczestnicy podzielą się na grupy realizujące poszczególne elementy projektu, ułożą plan działań i rozmów ze sponsorami, wybiorą ciekawe postacie, z którymi będą się spotkać oraz formy promowania projektu. W trzecim etapie młodzież zorganizuje terenowe warsztaty artystyczne, które poprzez naukę umiejętności pomogą jej odkryć swoje talenty i mocne strony. Czwarty etap to przygotowania do finału, próby, montaż materiałów. Koncert młodzi poprowadzą samodzielnie. Występ na żywo i projekcja filmu to zwieńczenie ich wspólnej pracy.

Budżet projektu: 50 210 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie Podhalańskim

Miejscowość: Maków Podhalański

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 14

Kod pocztowy i Poczta: 34-220 Maków Podhalański

Województwo: małopolskie

Powiat: suski

Adres strony internetowej: –

Koncertowe filmogranie – razem odkryjemy swoje talenty

Kościelna 21, 34-220 Maków Podhalański, Polska

Więcej