Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Śladami kultury lokalnej - 2008

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Stężycy

Cel:

Cel projektu to rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań, aktywizacja do twórczego spędzania czasu, rozwój umiejętności pracy w grupie, rozbudzenie w młodzieży wiary we własne możliwości; dumy ze środowiska, w którym dorasta. Młodzież nauczy się pracować z nowoczesnym sprzętem i programami, tworzyć publikacje, dowie się jak działa wydawnictwo, pogłębi wiedzę na temat gminy i jej mieszkańców.

Odbiorcy projektu:

Wiek: 13 – 19 lat. Sposób rekrutacji: ogłoszenia na apelach szkolnych, informowanie przez wychowawców szkolnych, w bibliotece, Gminnym Ośrodku Kultury, inne kontakty bezpośrednie, plakaty, informacja w lokalnej prasie. Uczestnicy: młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z terenu gminy Stężyca. Dojazd: komunikacja publiczna, rower, pieszo lub przy pomocy rodziców.

Opis projektu:

Celem projektu jest przygotowanie oraz zaktywizowanie grupy młodzieży wiejskiej do działania mającego na celu rozbudzenie pasji lub pomoc w ich odkryciu, rozwój systematyczności, kreatywności, umiejętności owocnej pracy w grupie poprzez czynny udział w warsztatach i praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności. Projekt ma także na celu integrację z lokalnym środowiskiem, zebranie i spisanie ciekawych historii mieszkańców gminy, a także miejscowych legend i przyśpiewek. W trakcie trwania projektu młodzież nauczy się poprawnego pisania reportaży, scenopisu filmu dokumentalnego, zgłębi tajniki dobrej fotografii portretowej, podstaw filmowania i montażu filmowego, funkcjonowania wydawnictwa oraz obróbki cyfrowej i składu tekstu w programie InDesignie. Uczestnikami projektu będzie młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna pochodząca z miejscowości położonych w gminie Stężyca, pracownicy GOK-u oraz nauczyciele. Efektem końcowym ma być wydanie książki zawierającej zebrany materiał, wystawa fotografii i pokaz zapisu filmowego.

Budżet projektu: 10 818 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Stężycy

Miejscowość: Stężyca

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Królewska 4

Kod pocztowy i Poczta: 08-540 Stężyca

Województwo: lubelskie

Powiat: rycki

Adres strony internetowej: –

Śladami kultury lokalnej

Przelotna 3, 08-540 Stężyca, Polska

Więcej