Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moja mała ojczyzna miejscem wielu atrakcji. Młodzieżowy Klub Aktywności Lokalnej. - 2011

Realizowany przez:

Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego

Cel:

Celem projektu jest właściwe określanie zasobów swoich i otoczenia oraz zwiększenie umiejętności pozyskania wsparcia społecznego, 30 osób w wieku 15-18 lat na terenie Powiatu Mońki w okresie od 1.09.2011 do 30.11.2012 r. poprzez cykl zajęć/warsztatów, pracy w grupie, dziennikarstwa, fotografii
oraz topografii swojego regionu.

Odbiorcy projektu:

30 osób w wieku 15-18 lat z terenu powiatu Mońki.

Opis projektu:

Głównym pomysłem na projekt jest zapewnienie młodzieży ciekawego spędzania wolnego czasu poprzez poznawanie różnych aspektów własnej okolicy i regionu. Pomysł ten zostanie zrealizowany przez cykl warsztatów. Uczestnicy dowiadując się nowych informacji o własnej małej ojczyźnie nabędą zarazem umiejętności, które przydatne będą im w przyszłości min: umiejętność dobrego fotografowania, pisania artykułów, przeprowadzania wywiadów, pracy w grupie itp. Jest to istotnym elementem projektu, ponieważ młodzież z terenów wiejskich ma mniejsze możliwości do samorealizacji i poszerzania swojej wiedzy niż ich rówieśnicy z dużych miast. Ważnym elementem projektu jest także fakt, iż większość efektów wytworzonych podczas warsztatów będzie autorstwa wyłącznie uczestników, a możliwości ich promocji poprzez licznie nawiązane partnerstwa, będzie duża. Zrealizowanie działań projektu, przygotuje także uczestników do późniejszego uczestnictwa w kursie na Terenowych Przewodników Turystycznych (wartość dodana).

Budżet projektu: 49 000 zł

Dotacja: 38 300 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego

Miejscowość: Mońki

Ulica, nr domu i lokalu: Słowackiego 5a

Kod pocztowy i Poczta: 19-100 Mońki

Województwo: podlaskie

Powiat: moniecki

Adres strony internetowej: www.narzeczpowiatu.pl

Moja mała ojczyzna miejscem wielu atrakcji. Młodzieżowy Klub Aktywności Lokalnej.

Wyzwolenia 19, 19-104 Mońki, Polska

Więcej