Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kacze Dopalacze - 2011

Realizowany przez:

Towarzystwo Oświatowe im.Św. Jana Kantego w Kościelisku

Cel:

Zwiększenie wiary we własne możliwosci oraz podniesienie poziomu umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez stworzenie grupy edukatorów rówieśniczych Kacze Dopalacze.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Witowa i Dzianisza, o dość zróżnicowanych aspiracjach,
zainteresowana najczęściej sportem i muzyka. Grupa 28 osób w wieku 14-15 lat, zamieszkałych we wsiach Witów i Dzianisz.

Opis projektu:

Kacze Dopalacze – pomysł młodzieży na to, jak wykorzystać i podzielić się energią. Młodzież podzieliła się na zespoły zainteresowań, które będą się uczyć tańca, capoeiry i muzyki. Równolegle, wezmą udział w warsztacie komunikacji interpersonalnej i pracy z grupą (a sekcja dokumentacji i promocji także w warsztacie intermediów). Po 10 miesiącach równoległe zespoły nauczą siebie nawzajem podstaw swoich specjalności. Po sprawdzeniu się w roli edukatorów rówieśniczych odwiedzą szkołę partnerską, w której zaprezentują swoje umiejętności (pokaz łączący ruch i muzykę) i poprowadzą zajęcia dla innych uczniów. Raz w miesiącu wszyscy będą spotykać się, żeby na bieżąco omówić postępy, planować dalszą pracę po to, by pod koniec projektu wytworzyć spójny produkt – pokaz i warsztat dla rówieśników. W myśl zasady nic o nas bez nas, młodzież uczestniczy we wszystkich w procesach decyzyjnych, przygotowawczych (m.in. nawiązywanie kontaktu i współpraca z partnerami) i działaniach promocyjnych.

Budżet projektu: 50 280 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Oświatowe im.Św. Jana Kantego w Kościelisku

Miejscowość: Kościelisko

Ulica, nr domu i lokalu: Kiry 12

Kod pocztowy i Poczta: 34-511 Kościelisko

Województwo: małopolskie

Powiat: tatrzański

Adres strony internetowej: –

Kacze Dopalacze

Nędzy Kubińca, 34-511 Kościelisko, Polska

Więcej