Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi – Twórcom - 2008

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Hannie

Cel:

Celem projektu będzie zwiększenie aktywności młodzieży gimnazjalnej w środowisku na rzecz społeczności. Młodzi poczują się potrzebni, zwiększą tym samym w sobie poczucie własnej wartości. Poczynione działania w kierunku powstania albumu przyniosą im satysfakcję, mimo, że będą musieli niekiedy przełamywać swoje bariery by osiągnąć zaplanowany cel.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie chętna młodzież gimnazjalna z miejscowego gimnazjum (wiek 13-16 lat), mieszkająca na wsi. Twórcy ludowi mieszkają w różnych miejscowościach w gminie, młodzież dotrze do nich własnymi środkami lokomocji.

Opis projektu:

Pomysł projektu powstał przy współudziale młodzieży gimnazjalnej – czytelników GBP. Chętni czytelnicy zaproponowali stworzenie albumu twórców ludowych gminy – pomysł okazał się trafny, ponieważ na realizacji takiego działania skorzysta nie tylko sama młodzież, ale biblioteka, twórcy, mieszkańcy oraz wszyscy zainteresowani kulturą ludową w naszym środowisku. Gimnazjaliści podejmą działania w kierunku powstania albumu poprzez wywiady ze społecznością lokalną, twórcami ludowymi (poeci, plecionkarze, hafciarki, koronkarki, Zespół Śpiewaczy „Jutrzenka”). Stworzą też dokumentację fotograficzną – portrety twórców i ich dzieł. Podczas pracy w grupie opracują graficznie całość albumu. Nawiążą współpracę z Firmą HOTSTAR, która wykona profesjonalny druk kart, z których powstanie album oraz z zakładem introligatorskim gdzie nastąpi skład publikacji. Planuje się wykonać 20 szt. albumów w tej wersji. Gimnazjaliści wręczą w darze album każdemu z twórców na uroczystym podsumowaniu i zakończeniu projektu. Bibliotece również przybędzie tak bardzo przydatna publikacja, która będzie służyła społecznośći lokalnej i nie tylko. Efektem projektu, na który się zdecydowano nie jest album, lecz zaangażowanie samej młodzieży w jego powstanie. Poprzez nawiązywanie relacji z ludźmi i organizacjami, a także rozwijanie pracy w grupie młodzież nabierze umiejętności wsparcia społecznego. Osiąganie efektów, przyczyni się do przekonania o własnych możliwościach.

Budżet projektu: 8 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Hannie

Miejscowość: Hanna

Ulica, nr domu i lokalu: Hanna 1

Kod pocztowy i Poczta: 22-220 Hanna

Województwo: lubelskie

Powiat: włodawski

Adres strony internetowej: www.hannakultura.naszabiblioteka.com

Młodzi – Twórcom

Hanna 45A, 22-220, Polska

Więcej