Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Za horyzont- podróżuj, śnij, odkrywaj… - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego w Wojsławicach

Cel:

Zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego oraz zwiększenie wiary we własne możliwości u 25 beneficjentów (dziewcząt i chłopców) z Wojsławic poprzez działania: -„Jaki jesteś kolego” i „Ja i mój mały świat”- zbadanie realiów i problemów swoich i partnera -„Jak Ty mnie widzisz,
jak ja Ciebie”- analiza zebranych materiałów i przygotowanie prezentacji -„Spotkajmy sie”- zaplanowanie i zorganizowanie spotkania z partnerem wymiana doświadczeń -„Jacy tośmy”- feta podsumowująca.

Odbiorcy projektu:

Projektem zostaną objęci młodzi rdzenni wojsławiczanie, którym brakuje inicjatywy, zakompleksieni, nie wierzący w swoje możliwości, bierni, o niskich umiejętnościach społecznych i niskim poziomie aspiracji

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do młodych z Wojsławic mających kompleksy związane z wiejskim pochodzeniem, biernych, którym brak jest wiary we własne możliwości. Głównym celem projektu jest poprawa samooceny, zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego, kształtowanie umiejętności pracy w zespole. Osią projektu jest podróż za horyzont własnej bierności, apatii, beznadziei. Młodzi zabierają z sobą bagaż własnych zbadanych wcześniej problemów i informacji nt. problemów partnera. Podczas spotkania studyjnego wymieniają się doświadczeniami z partnerem i szukają wspólnych rozwiązań. W tę oś wpisują się działania : „Jaki jesteś kolego” i „Ja i mój mały świat”- zbadanie realiów i problemów swoich i partnera „Jak Ty mnie widzisz, jak ja Ciebie”- analiza zebranych materiałów i przygotowanie prezentacji „Spotkajmy się”- zaplanowanie i zorganizowanie spotkania z partnerem wymiana doświadczeń „Jacy tośmy”- feta podsumowująca. Metody aktywizujące: zajęcia warsztatowe, praktyczne i terenowe.

Budżet projektu: 61 850 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego w Wojsławicach

Miejscowość: Wojsławice

Ulica, nr domu i lokalu: Wojsławice 114

Kod pocztowy i Poczta: 98-220 Zduńska Wola

Województwo: łódzkie

Powiat: zduńskowolski

Za horyzont- podróżuj, śnij, odkrywaj…

Wojsławice 139, 98-220, Polska

Więcej