Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Telewizyjny Kultywator Możliwości. - 2011

Realizowany przez:

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Cel:

Celem jest przekonanie o własnych możliwościach oraz rozwinięcie umiejętności samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłosci u 25 beneficjentów w wieku 13-16 lat poprzez zrealizowanie cyklu reportaży i/lub wywiadów z zakrconymi ludźmi z najbliższego otoczenia, zaprezentowanie ich szerokiej publiczności (media lokalne, Internet) w autorskim programie telewizyjnym i przekazanie nabytych umiejętności młodszym kolegom, którzy zechcą kontynuowac projekt.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to młodzież z małego miasteczka i okolicznych
wiosek. Jest to młodzież z jednego z dwóch gimnazjów z terenu Chojnowa
z niską samooceną, bez planów na przyszłość, bez wielkich aspiracji. Grupa nie potrafi współdziałać ale chce coś wspólnie
zrobić, żeby nie było nudy.

Opis projektu:

Główną myślą projektu Telewizyjny Kultywator Możliwości jest próba zaprezentowania w ciekawy sposób (reportaż telewizyjny) osób, które żyją intensywnie, z pasją i są spełnione mimo, że mieszkają na wsi lub w małym mieście. Główne działania będą polegały na organizowaniu spotkań z ciekawymi osobami oraz, po krótkim szkoleniu przez te osoby, próbach współuczestniczenia w ich pasjach i sposobie na życie. Każde z takich spotkań oraz czas przygotowań do nich będzie rejestrowane kamerą, następnie materiał będzie zmontowany w krótki reportaż. Przygotowanie merytoryczne do realizacji reportaży przeprowadzi reporter TV Wrocław podczas 3-dniowych warsztatów w siedzibie telewizji. Będzie on też doradzał i wspierał wiedzą podczas realizacji kolejnych reportaży. Pierwszy i ostatni reportaż będą dokumentowały postawy uczestników projektu przed i pod koniec jego realizacji. Będzie to stanowić swoistą ewaluację działań. Wszystkie działania będą zaplanowane, zrealizowane i rozpowszechnione przez dzieci.

Budżet projektu: 27 725 zł

Dotacja: 22 200 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Miejscowość: Chojnów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Reymonta 1

Kod pocztowy i Poczta: 59-225 Chojnów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Telewizyjny Kultywator Możliwości.

Kolejowa 6, 59-225 Chojnów, Polska

Więcej