Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na skrzydłach wiatru - 2011

Realizowany przez:

Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych w Białopolu

Cel:

Podniesienie poziomu samooceny, umiejetnosci interpersonalnych i skutecznego porozumiewnia sie z dorosłymi, zwiekszenie zdolnosci wykorzystywania własnego potencjału oraz aktywnego działania w srodowisku lokalnym 25-ciuosób w wieku 13-15 lat z terenu gminy Białopole w okresie czerwiec 2011 sierpien 2012 poprzez cwiczenia praktyczne na warsztatach dla modelarzy, webmasterów, warsztatach kompetencji społecznych i interpersonalnych poprzez żeglarskie przedszkole oraz szkolenie w działaniu

Odbiorcy projektu:

25-ciu gimnazjalistów z terenu gminy Białopole, wiek uczestników 13 – 15 lat.
Uczestnicy to młodzież wiejska z rodzin rolniczych lub o niskich dochodach, wielu z nich korzysta stale z pomocy socjalnej GOPS-u, część młodzieży, posiada rodziców lub jedno z rodziców pracujących za granicą. Posiadają zróżnicowane zainteresowania, cześć interesuje się modelarstwem.

Opis projektu:

Oś projektu – działania popularyzujące modelarstwo latawcowe, samolotowe i żeglarstwo wśród młodzieży i przez młodzież. Praca z młodzieżą prowadzona będzie przez wspólne działanie na warsztatach: modelarskich ( projektowania, konstruowania, szycia latawców, obsługi zdalnie sterowanych modeli samolotów), doskonalących umiejętności interpersonalne, żeglarskiego przedszkola, internetowych kronikarzy. Młodzież przygotuje materiały popularyzujące sport latawcowy, poprowadzi zajęcia na ten temat w klasie IV ZS w Białopolu. Uszyte latawce i zdalnie sterowane samoloty zostaną zaprezentowane na wystawie, pokazach, Festiwalu Latawców, podczas półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych i wizyty studyjnej w SPDiM w Rucianem Nidzie, gdzie młodzież zobaczy jak działają ich rówieśnicy i pozna smak żeglowania. Forma pracy to zespoły zadaniowe, ale na warsztatach przewidujemy też pracę indywidualną. Wykorzystamy aktywizujące metody pracy, wspierające twórczą aktywność i kreatywność w działaniu.

Budżet projektu: 48 840 zł

Dotacja: 38 500 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych w Białopolu

Miejscowość: Białopole

Ulica, nr domu i lokalu: I AWP 35/7a

Kod pocztowy i Poczta: 22-135

Województwo: lubelskie

Powiat: chełmski

Adres strony internetowej: http://www.profuturo-bialopole.republika.pl

Na skrzydłach wiatru

22 Lipca 1, 22-135 Białopole, Polska

Więcej