Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tu jest moje miejsce - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Międzylesie Razem w Międzylesiu

Cel:

Celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży, rodziców, osób starszych
i środowiska lokalnego do wspólnych działań, rozwój umiejętności pracy
w grupie oraz podejmowania odpowiedzialności za przydzielone zadania
i własne decyzje, nauka umiejętnego rozwiązywania problemów, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotyzmu lokalnego, wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat z Międzylesia i oklicznych wsi ( uczniowie międzyleskiego gimnazjum ), członkowie kół zainteresowań, uczestnicy wcześniejszych projektów.

Opis projektu:

Celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży, ich rodziców i osób starszych do wspólnego działania. Młodzież podczas wspólnych spotkań i zajęć nauczy się pracy w grupie, będzie odpowiedzialna za podjęte decyzje i zadania, nauczy się rozwiązywać pojawiające się problemy. Młodzi uczestnicy poznają swoje mocne i słabe strony, wzmocnią poczucie swojej wartości i zintegrują się ze środowiskiem lokalnym.Podczas realizacji projektu będą organizowanie spotkania z najstarszymi mieszkańcami Międzylesia, zorganizowane zostaną konkursy plastyczny i literackii, wyjazdy do ciekawych, historycznych miejsc, wieczory tradycji, wystawy prac. Młodzież przeprowadzi wywiady z najstarszymi osadnikami na naszych ziemiach (skąd przybyli, jakie były ich losy, dlaczego tu zostali), zbierze i opracuje materiały, które zostaną zamieszczone w albumie 'Tu jest moje miejsce’. Wszystkie prace wykona młodzież realizująca projekt przy wsparciu koordynatora i wolontariuszy projektu. Dotacja zostanie przeznaczona na: wyjazd do Wrocławia do Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego, organizacje spotkań z najstarszymi mieszkańcami (poczęstunek, wieczór tradycji kulinarnych), kwiaty i znicze, które złożymy na cmentarzu przed Pomnikiem Sybiraków, nagrody dla zwycięzców w konkursach literackim i plastycznym, materiały do tworzenia i publikacji albumu z naszych działań, materiały i tablice ekspozycyjne do prezentacji efektów naszej pracy na zakończenie projektu.

Budżet projektu: 7000 zł

Dotacja: 7000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Międzylesie Razem w Międzylesiu

Miejscowość: Międzylesie

Ulica, nr domu i lokalu: ul. B. Chrobrego 2

Kod pocztowy i Poczta: 57-530 Międzylesie

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

Tu jest moje miejsce

Jana III Sobieskiego 11, 57-530 Międzylesie, Polska

Więcej