Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jak ryba w wodzie - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej Dolina Baryczy w Miliczu

Cel:

Głównym celem projektu jest rozwój umiejętności i nawyków dotyczących dbałości o środowisko, odpowiedzialności za swoje oddziaływania, kształtowanie świadomości skutków, które mogą powodować różne działania i zmiany w ekosystemach wodnych na komfort życia wszystkich żywych organizmów(negatywne i pozytywne). Młodzież będzie lepiej poznawała miejsce swojego zamieszkania i prowadziła badania czynników środowiska, określała ich wpływ na bogactwo gatunków roślin i zwierząt w nim żyjących. Wymiana doświadczeń pomiędzy grupami badawczymi dotycząca walorów przyrodniczych, metod badawczych, ciekawych pomysłów.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami bezpośrednimi jest młodzież w wieku od 13 do 19 lat z miejscowości położonych w obrębie Wzgórz Trzebnickich, Twardogórskich i Doliny Baryczy (Kryniczno, Pęgowo, Zawonia, Twardogóra, Milicz, Sułów) Pośrednimi uczniowie innych szkół zainteresowanych współpracą, rodzice, turyści, przedstawiciele organizacji pozarzadowych, instytucji edukacyjnych, władz samorzadowych i mediów. Chcemy włączyć do działań wszystkich chętnych. Dojazdy pomiędzy miejscowościami autokarem lub rowerem.

Opis projektu:

Założeniem projektu jest to, aby młodzież poprzez ciekawe propozycje edukacyjne stawała się badaczami, odkrywcami oraz aktywnymi mieszkańcami swojego regionu, odpowiedzialnymi za jego rozwój. Dlatego zwróciliśmy uwagę na wartości, które identyfikują młodych z ich miejscem zamieszkania, ażeby uświadamić jak mogą sami wpływać na jakość życia. Uruchomienie kreatywności poprzez wspólne działania umożliwiające rozwój, poznanie nowych rozwiązań daje szanse, że będą dobrze czuć się w swoich małych miejscowościch. Młodzież będzie chciała poznawać ich walory i dzielić się tą wiedzą z innymi. Poprzez wspólne inicjatywy na rzecz promocji docenią wartość tego, co mają blisko.Poczują się w swoim miejscu zamieszkania 'jak ryba w wodzie’. Wartością projektu jest to, że pomysł został zainicjowany przez młodzież podczas warsztatów w Miliczu oraz fakt, że zaproponowany temat pozwoli rozwijać szereg umiejętności w aspekcie badawczym, społecznym, regionalnym, informatycznym itp. Atutem jest to, że projekt ma zasięg międzyregionalny, łączy bardzo zróżnicowane krainy geograficzne; elementem łączącym jest woda nie tylko jako środowisko życia ale czynnik integrujący działania. Dotacja zostanie przeznaczona na organizację warsztatów i spotkań integracyjnych, tworzenie faktografii, dokumentacji badań, opracowań multimedialnych i innych materiałów. Prowadzenie atrakcyjnych zajęć. Realizację 'banku pomysłów’, informacji na stronach www. Przeprowadzenie seminariów tematycznych w gminach i współnego podsumowania projektu w Miliczu.

Budżet projektu: 36 400 zł

Dotacja: 17 500 zł zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej Dolina Baryczy w Miliczu

Miejscowość: Milicz

Ulica, nr domu i lokalu: Trzebnicka 4B

Kod pocztowy i Poczta: 56-300 Milicz

Województwo: dolnośląskie

Powiat: milicki

Adres strony internetowej: –

Jak ryba w wodzie

Trzebnicka 24, 56-300 Milicz, Polska

Więcej