Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pracownia modelarska - 2007

Realizowany przez:

Ludowy Klub Sportowy Leśnik w Zagnańsku

Cel:

Pokazanie młodym ludziom jak jeszcze można spędzać swój wolny czas z pożytkiem dla siebie i innych. Projekt pozwoli dzieciom odkryć ich ukryte zdolności manualne-plastyczne i je rozwijać.

Odbiorcy projektu:

Wiek od 13 do 19 roku życia, rekrutacja poprzez ogłoszenia w szkołach, na łamach gazety gminnej.

Opis projektu:

Celem projektu jest powstanie i działalność dla dzieci i młodzieży pracowni modelarskiej w świetlicy parafialnej przy kościele p.w. św. Józefa w Zagnańsku. W ramach projektu są prowadzone zajęcia teoretyczne obejmujące podstawową wiedzę z zakresu techniki lotniczej oraz zajęcia teoretyczne dotyczące podstawowej wiedzy z zakresu techniki lotniczej jak i pozostałej. Młodzież buduje modele plastikowe, modele latawców, balonów na ogrzane powietrze, modele swobodnie latających szybowców i samolotów zdalnie sterowanych oraz rakiet, zajmuje się budową modeli szkutniczych (okrętów). Młodzież uczestniczy w spotkaniach modelarzy, konkursach i zawodach na terenie województwa i kraju. Udział w zajęciach wpaja młodym ludziom szacunek do swojej pracy, do osób starszych oraz uczy kreatywnego i pozytywnego myślenia – odciągając ich tym samym od zagrożeń. Modelarstwo uczy cierpliwości, dokładności i dyscypliny, a te wartości z pewnością przydadzą się młodym ludziom w dorosłym życiu.
Dotację przeznaczono na honorarium dla prowadzącego zajęcia, zakup wyposażenia w postaci szafek (szafy metalowe, stół) , narzędzi (narzędzia ręczne i elektryczne), farb i klei modelarskich oraz na zakup modeli służących do pokazania i nauki jak one funkcjonują i jak się z nimi obchodzić, składać je by później móc z nich korzystać.

Budżet projektu: 22 500 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ludowy Klub Sportowy Leśnik w Zagnańsku

Miejscowość: Zagnańsk

Ulica, nr domu i lokalu: Turystyczna 59 B

Kod pocztowy i Poczta: 26-050 Zagnańsk

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: –

Pracownia modelarska

Turystyczna 64a, 26-050 Zagnańsk, Polska

Więcej