Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Więcej o sobie – słownik nazw geograficznych gminy Czeremcha - 2007

Realizowany przez:

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przyjazny Transport w Czeremsze

Cel:

Celem projektu jest tworzenie warunków mających na celu zagospodarowanie i stworzenie możliwości do pozaszkolnej edukacji młodzieży. Dodatkowym celem jest również wydanie wspólnie z młodzieżą z terenu gminy słownika nazw geograficznych gminy Czeremcha, który będzie pierwszym w historii gminy a być może całego powiatu hajnowskiego takim opracowaniem (należy podkreślić fakt, że opracowanym przy czynnym współudziale młodzieży).

Odbiorcy projektu:

Grupę docelową stanowi młodzież w wieku 13-16 lat z terenu gminy Czeremcha.

Opis projektu:

Celem projektu jest wskazanie możliwych sposobów pozaszkolnej edukacji młodzieży na terenie gminy Czeremcha i poprzez realizację projektu danie przykładu innym. Uczestnikami jest młodzież z gimnazjum w Czeremsze, która w sposób możliwie jak najciekawszy i pożyteczny wykorzystuje swój wolny czas. Zajęcia są przeprowadzone z 10-osobową grupą młodzieży w formie cyklicznych spotkań i wyjazdów do poszczególnych sołectw gminy Czeremcha w trakcie, których młodzież zdobywa wiedzę o terenie, który zamieszkuje. W trakcie realizacji projektu młodzież zbiera nazwy lokalne, terenowe używane w danym sołectwie gminy Czeremcha i przygotowuje fiszki z nazwami terenowymi oraz tworzy w wersji elektronicznej wzbogaconej o fotografie danego obiektu mapę topograficzną w dużej skali. Zajęcia podnoszą poziom umiejętności posługiwania się źródłowymi materiałami pisanymi, informacjami ze źródeł elektronicznych, doskonalą umiejętności posługiwania się materiałami kartograficznymi, młodzież uczy się orientacji w terenie w oparciu o kompas i mapę. Udział młodzieży w projekcie służy również rozbudzaniu zainteresowań historyczną przeszłością tego obszaru, a przygotowanie i opracowanie wersji elektronicznej słownika (na płytach CD) doskonaleniu umiejętności gromadzenia i przetwarzania informacji. Wkładem młodych w życie gminy jest przygotowanie i wydanie słownika nazw geograficznych gminy Czeremcha (wersja książkowa).

Budżet projektu: 19 691 zł

Dotacja: 14 500 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przyjazny Transport w Czeremsze

Miejscowość: Czeremcha

Ulica, nr domu i lokalu: 1-Go Maja 78

Kod pocztowy i Poczta: 17-240 Czeremcha

Województwo: podlaskie

Powiat: hajnowski

Adres strony internetowej: –

Więcej o sobie – słownik nazw geograficznych gminy Czeremcha

1 Maja 68, 17-240 Czeremcha, Polska

Więcej