Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czyst@ gmina - 2007

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Boćkach

Cel:

Celem programu jest aktywizacja, rozwinięcie zainteresowań młodych ludzi oraz kształtowanie nawyków i swiadomości ekologicznej. Uczestnicy projektu zwiększą swoje umiejętności z zakresu komunikacji i wspóldziałania w grupie.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku gimnazjalnym i ze szkół średnich z gminy Boćki.

Opis projektu:

Edukacja informatyczna i ekologiczna młodego pokolenia i kształtowanie postaw, nawyków i świadomości ekologicznej wśród mieszkańców gminy Boćki. Poprawa stanu estetycznego i sanitarno-higienicznego gospodarstw całej gminy. Projekt przeznaczony jest dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ze szkół średnich; oparty o współpracę z Gimnazjum w Boćkach (nauczyciele informatyki i biologii) oraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Urzędem Gminy w Boćkach (informatyk, inspektor ds. ochrony środowiska i infrastruktury). Ponieważ produktem edukacyjnym projektu jest ulotka propagandowa, strona internetowa oraz prezentacja multimedialna o tematyce ekologicznej, realizacja projektu przebiega na dwóch płaszczyznach. Szkolenia informatyczne obejmują: podstawy projektowania stron internetowych (język html), prace w programie CorelDRAW (wykonanie ulotki) oraz tworzenie zaawansowanych prezentacji w Power Point. Zaś edukacja ekologiczna obejmuje wyprawy w teren w celu określania składu ekosystemów znajdujących się w gminie i stopnia ich zanieczyszczenia; wizyty w gospodarstwach celem zebrania informacji o odpadach i zanieczyszczeniach w nich powstających; szkolenia i warsztaty z zakresu ochrony środowiska; zorganizowanie cyklicznej imprezy ekologicznej skierowanej do mieszkańców; wycieczki do pobliskich parków narodowych i krajobrazowych.

Budżet projektu: 26 000 zł

Dotacja: 19 500 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Boćkach

Miejscowość: Boćki

Ulica, nr domu i lokalu: Wojska Polskiego 48

Kod pocztowy i Poczta: 17-111 Boćki

Województwo: podlaskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: –

Czyst@ gmina

Brańska 2, 17-111 Boćki, Polska

Więcej