Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wyżej bądź i dalej niż ci co się wyzbyli marzeń. Chemiczno – fizyczny teatr prób Łatwopalni. - 2007

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna w Rogoźnie Wiekopolskim

Cel:

Promocja nauk przyrodniczych, a w szczególności fizyki i chemii; rozwijanie zainteresowań i pasji badawczej uczniów; rozszerzanie umiejętności posługiwania się sprzętem labolatoryjnym; kształcenie i doskonalenie sztuki i umiejętności prezentacji; poznawanie innych środowisk naukowych; rozwijanie umiejętności szukania inspiracji do działania wśród nowo poznanych środowisk naukowych; nabywanie umiejętności współpracy w grupie i odpowiedzialności za działania grupy; ugruntowywanie w młodzieży poczucia własnej wartości i dumy z miejsca z którego pochodzą.

Odbiorcy projektu:

Młodzież będąca uczniami: Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego, Technikum Mechanicznego, Technikum Handlowego, Szkoły Zawodowej. Są to także mieszkańcy ościennych wsi. Wiek : od 13 do 19 lat.

Opis projektu:

Nasza działalność jest ewenementem w powiecie obornickim, natomiast nasza Łatwopalna młodzież jest uczestnikiem i bezpośrednim realizatorem projektu. Chemiczny Teatr Prób Łatwopalni powstał w czerwcu 2003 roku, a Kółko Fizyczne Dziwny jest ten świat… powstało w grudniu 2004 roku. Te dwie organizacje ściśle ze sobą współpracują podczas realizacji projektu, a młodzież uczestnicząca w zajęciach zdobywa wiele osiągnięć w konkursach przedmiotowych. Młodzież uczestniczy w wyjazdach edukacyjnych na pokazy i wykłady przygotowywane przez uczelnie wyższe w Poznaniu, Toruniu. Zapraszani są na spotkania do naszej miejscowości wykładowcy z uczelni wyższych z wykładami popularnonaukowymi oraz studenci z Kół Naukowych z pokazami. Młodzi są oswajani z zajęciami prowadzonymi w formie wykładów, zajęciami laboratoryjnymi oraz studenckim i naukowym życiem po to by łatwiej byłoby im wkroczyć na naukową ścieżkę, aby czuli się pewnie ze swoją zdobytą wiedzą, nawet jeśli w przyszłości wybiorą renomowaną szkołę średnią czy uczelnie wyższą.

Budżet projektu: 25 513 zł

Dotacja: 17 200 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna w Rogoźnie Wiekopolskim

Miejscowość: Rogoźno Wielkopolskie

Ulica, nr domu i lokalu: Pl. Karola Marcinkowskiego 1

Kod pocztowy i Poczta: 64-610 Rogoźno

Województwo: wielkopolskie

Powiat: obornicki

Adres strony internetowej: –

Wyżej bądź i dalej niż ci co się wyzbyli marzeń. Chemiczno – fizyczny teatr prób Łatwopalni.

DW241 26, 64-610 Rogoźno, Polska

Więcej