Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wariacje naukowe - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Społeczności Wiejskiej Bliżej Siebie w Nielubi

Cel:

Uczestnictwo w projekcie da szansę dla młodych osób w naszej Gminie na rozwój osobowy i wzbogacenie swojej wiedzy, poszerzenie horyzontów myślowych, pasji, inwencji twórczych, techniki informatycznej oraz obsługi środków multimedialnych. Młodzież wiejska aktywnie i pożytecznie spędzi czas , nauczy się pracy w grupie, autoprezentacji, pozna nowe umiejętności, rozbudzi nowe pasje i motywacje.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednim adresatem projektu jest młodzież wiejska ok.20 osób 13-16 lat i 10 osób 17-19 lat, którzy są zainteresowani przedmiotami ścisłymi i będą uczestniczyć w warsztatach (grupa może się zwiększyć w zależności od zainteresowania). Pośrednio zostanie zaproszona młodzież z wiosek na prezentację filmów multimedialnych i dorobku warsztatowego do świetlic wiejskich.

Opis projektu:

Celem projektu jest wyrównywanie szansy edukacyjnej, utworzenie oferty zajęć pozalekcyjnych z obszaru nauk ścisłych dla młodzieży wiejskiej z terenu naszej Gminy. Młodzież gimnazjalna i licealna w wieku 13-19 lat spotyka się na cyklicznych warsztatach obejmujących działania: utworzenie i badanie w stacji meteo-obserwacje stanu atmosfery, uczy się przeprowadzania pomiarów i zdobywa umiejętności związane z posługiwaniem się sprzętem pomiarowym, diagnozowaniem i opracowywaniem wyników na podstawie własnych obserwacji i badań, pod koniec programu bierze udział w konkursie rambit klimatyczno-meteorologiczny; poznaje przyrodę przez doświadczenie: wykonuje doświadczenia z fizyki, chemii, obserwacji zjawisk fizycznych, elektryzowania, przyrody w połączeniu z wykonywaniem zdjęć i obróbki zdjęć metodą komputerową zjawisk fizycznych na fotografii cyfrowej np. zdjęcia tęczy, pioruna, obserwacje cienia rosy, oraz symulacji komputerowych zjawisk fizyczno-meterologicznych i prezentacji ich za pomocą filmów mulitimedialnych (objazdowe laboratorium w świetlicach wiejskich). Młodzież nagrywa filmy z wykonywanych doświadczeń, których nie można wykonać w terenie. Na koniec projektu wystawa prac – eksploratoria Dzień Talentów. Zajęcia z wykorzystaniem technik informatycznych i fotografii poprowadzi także grafik komputerowy. W ramach projektu młodzież uczestniczy w warsztatach z astronomii podczas nocek astronomicznych w obserwatorium astronomicznym. Działania te przyczyniają się nie tylko do rozwoju zainteresowań i wiedzy lecz do pobudzenia aktywności i aspiracji młodzieży, uczą pracy w grupie , autoprezentacji, kształtują w nich aktywne postawy społeczne.
Dotacja przeznaczono na zakup sprzętu, płace dla szkoleniowców, dowóz.

Budżet projektu: 28 980 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Społeczności Wiejskiej Bliżej Siebie w Nielubi

Miejscowość: Nielubia

Ulica, nr domu i lokalu: Nielubia 71

Kod pocztowy i Poczta: 67-231 Żukowice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: głogowski

Adres strony internetowej: –

Wariacje naukowe

Nielubia 75, 67-231, Polska

Więcej