Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wędrówki z Napoleonem po Warmii - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Jesteśmy z Warmii w Świątkach

Cel:

Cel projektu to budowanie i pielęgnowanie emocjonalnych więzi młodego pokolenia z przeszłością i tradycją, zaangażowanie jej w opiekę nad materialnym dziedzictwem kultury. Aktywny i twórczy udział młodzieży w realizacji projektu wzmocni ich wiarę w swoje umiejętności i rozbudzi wyższe aspiracje, rozwinie zainteresowania i pasje.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu są osoby, które już wcześniej aktywnie wspierały działania prowadzone na rzecz społeczności lokalnej. Osoby z inicjatywą, które szukają możliwości zrealizowania swoich pomysłów. Myślą o rozwoju swoich umiejętności i o zdobywaniu wiedzy. Ich innowacyjne działania przyciągają młodzież mało aktywną, nie zdającą sobie sprawy własnych umiejętności i talentów. Uczestnicy bezpośredni: 30 – młodzież gimnazjalna i licealna, pośredni 70 osób.

Opis projektu:

Wędrówki… to warsztaty edukacyjno-artystyczne angażujące młodzież w poszukiwanie i odkrywanie śladów historii regionu i najbliższej okolicy. Cel projektu to budowanie i pielęgnowanie emocjonalnych więzi młodego pokolenia z przeszłością i tradycją, zaangażowanie jej w opiekę nad materialnym dziedzictwem kultury. Bezpośrednią inspiracją do nowych działań była 200 rocznica pobytu Napoleona na Warmii. Realizacja projektu polega na gromadzeniu informacji dotyczących okresu napoleońskiego związanych z naszym regionem; wyjeździe do Lidzbarka Warmińskiego na rekonstrukcję bitwy napoleońskiej stoczonej 10.06.1807 r.; spotkanie z historykiem napoleonistą mgr S. Skowronkiem; wycieczkach rowerowych śladami kampanii zimowej i wiosennej poświęconych poszukiwaniom grobu generała francuskiego E. Guyot, przeszukiwaniom miejsc bitew i potyczek; wytyczeniu i oznaczeniu tablicami informacyjnymi Szlaku Napoleońskiego (kampania wiosenna 1807 r.); plenerze rzeźbiarskim nawiązującym tematycznie do okresu napoleońskiego, rzeźby młodzi ustawiają na szlaku wraz z tablicami, który stanie się nową atrakcją turystyczną i historyczną okolicy; wykonaniu makiety. Efektami projektu jest wytyczenie i otwarcie Szlaku Napoleońskiego (kampania wiosenna1807), otwarcie wystawy (dokumenty i eksponaty związane z epoką napoleońską oraz znaleziska odkryte przez młodzież), prezentacja makiety z wytyczonym Szlakiem Napoleońskim, prezentacja multimedialna (przebieg i efekty projektu).
Dotację przeznaczono na spotkanie z historykiem i grupą napoleońską, wyjazd na rekonstrukcję bitwy i dojazdy uczestników na zajęcia, plener rzeźbiarski, wykonanie tablic, zakup wykrywacza metali.

Budżet projektu: 27 230 zł

Dotacja: 16 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Jesteśmy z Warmii w Świątkach

Miejscowość: Świątki

Ulica, nr domu i lokalu: Świątki 95

Kod pocztowy i Poczta: 11-008 Świątki

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olsztyński

Adres strony internetowej: –

Wędrówki z Napoleonem po Warmii

Świątki 93, 11-008, Polska

Więcej