Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Droga do siebie - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Zapiecek w Danowie

Cel:

Celem projektu jest nabycie umiejętności zorganizowania pracy, sprawności w załatwianiu spraw formalnych, załatwianiu pozwoleń, zawierania umów, pokonywania trudności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to grupa młodzieży z Danowa i okolicznych wsi w wieku 13-19 lat, osoby te znają się poprzez szkołę i przynależność do klubu sportowego.

Opis projektu:

Grupa młodzieży w wieku lat 13-19 z Danowa widzi potrzebę zagospodarowania własnego czasu, wykonania czegoś na rzecz własnego środowiska lokalnego, po to by wyrwać się z marazmu, nauczyć się pracy w grupie, zrobić coś dla siebie i dla innych. W związku z tym powstał projekt zagospodarowania szlaku pieszego poprzez jego wytyczenie, opisanie, zinwentaryzowanie drzew, odszukanie miejsc z ciekawą i chronioną roślinnością. W ramach tego projektu młodzi przygotowują dokumentację fotograficzną, wydają szereg materiałów promocyjnych (kalendarz, koszulki, folder), wykonują wiele prac w terenie. Wsparcia merytorycznego i pomocy w pracach fizycznych udzielają młodzieży dorośli (rodzice, nauczyciele, leśnicy, opiekunowie). Poprzez realizację projektu młodzież uczy się właściwej organizacji pracy, nabywa nowych umiejętności np. w poruszaniu się w różnorodnych instytucjach i urzędach, uczy się załatwiać sprawy formalne, poznaje funkcjonowanie podobnych miejsc. Realizacja projektu przez 6 miesięcy umożliwia młodzieży zrealizowanie po raz pierwszy dla swojej miejscowości czegoś od siebie, czego jest autorem i realizatorem. Projekt jest również okazją do poznania siebie samych, nauczenia się wzajemnej pomocy i zintegrowania we wspólnej pracy.

Budżet projektu: 36 040 zł

Dotacja: 17 300 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Zapiecek w Danowie

Miejscowość: Danowo

Ulica, nr domu i lokalu: Danowo 19

Kod pocztowy i Poczta: 72-100 Goleniów

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: goleniowski

Adres strony internetowej: –

Droga do siebie

23C, 72-132 Danowo, Polska

Więcej