Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gwiezdne impresje - 2007

Realizowany przez:

Włodawskie Towarzystwo Edukacyjne

Cel:

Celem projektu jest popularyzacja nauk ścisłych, poznanie i obserwacja cykliczności zjawisk zachodzących na sferze niebieskiej i wpływu tych zjawisk na życie i działalność człowieka, kształcenie umiejętności samodzielnego, twórczego i krytycznego myślenia, umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce oraz prezentacji osiągnięć za pomocą nowoczesnych pomocy dydaktycznych i fotografii.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 13–100 lat, która wyraziła chęć uczestnictwa w projekcie i podjęła się wykonania konkretnych zadań wynikających z projektu. Większość tych młodych ludzi zamieszkuje miejscowości należące do gminy Włodawa. W realizacji projektu bezpośrednio weźmie udział 30 młodych i 4 nauczycieli Gimnazjum nr 2 we Włodawie, uczniowie II LO oraz pośrednio uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu włodawskiego, którzy wykażą zaciekawienie projektem.

Opis projektu:

Projekt adresowany jest do chętnej młodzieży, a w szczególności do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz do społeczności lokalnej, która uczestniczy w zajęciach zainicjowanych w 2003 roku, i która będzie kontynuowała podjęte działania. W ramach realizacji projektu Gwiezdne impresje zaplanowane są zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne z geografii, astronomii, informatyki i fizyki, naukę fotografii nieba, konkurs na prezentację multimedialną, seminarium z prezentacją prac, wystawy studyjne, obóz astronomiczny w Puławach, wyjazd fakultatywny do planetarium i obserwatorium w Olsztynie. Ważną częścią projektu jest stała dokumentacja działań za pomocą kamery i wykonanie filmu dokumentującego poszczególne fazy projektu. Spodziewane efekty to poszerzenie wiedzy z nauk ścisłych, a przez to podniesienie jakości i sposobu uczenia się, możliwość obserwacji pośrednich w planetarium i bezpośrednich w obserwatorium, nauka wykorzystania technologii komputerowej w obserwacjach astronomicznych, umiejętność wykonywania zdjęć nieba. Poprzez działania młodzież uczy się współpracy w grupie, wzmacnia swoją samoocenę, odpowiedzialność za jakość wykonywanych zadań.
Dotację przeznaczono na zakup sprzętu, w tym aparatu fotograficznego, kamery, monitora oraz reklamę projektu i dotującego, artykuły papiernicze i biurowe, wyjazdy fakultatywne, nagrody i częściowe wynagrodzenie osób pracujących przy projekcie.

Budżet projektu: 31 740 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Włodawskie Towarzystwo Edukacyjne

Miejscowość: Włodawa

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 22-200 Włodawa

Województwo: lubelskie

Powiat: włodawski

Adres strony internetowej: –

Gwiezdne impresje

Żeromskiego 6, 22-200 Włodawa, Polska

Więcej