Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wędrówki matematyczne - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie MUW – Młodzi Uczestnicy Wymian w Czarnowąsach

Cel:

Celem projektu będzie popularyzacja matematyki, ponadto pokazanie alternatywnych sposobów wykorzystania komputera (prowadzenie strony www i blogów, redagowania gazetki).

Odbiorcy projektu:

Młodzież starsza (16-19 lat)członkowie Stowarzyszenia, do którego może należeć każdy z uczniów lub absolwentów ZS w Czarnowąsach.

Opis projektu:

Projekt tworzy ofertę zajęć pozaszkolnych, z których korzystają nie tylko członkowie Stowarzyszenia. Działania służą popularyzacji matematyki, poszerzeniu wiedzy z jej zakresu m.in. dzięki odejściu od typowych metod i form pracy stosowanych w szkołach. Warunki do takiej nauki i poznawania są organizowane w ramach projektu podczas dwóch siedmio- i czterodniowe obozów matematycznych, jak również spotkania służącemu redagowaniu gazetki Zwariowany Matematyk. Ofertę zajęć wzbogacją warsztaty komputerowe. Podczas ich trwania starsi uczestnicy projektu prowadzą stronę www poświęconą jego realizacji, a młodsi doskonalą umiejętności posługiwania się edytorem tekstu, siecią internet. Poznają tym samym alternatywne sposoby wykorzystania technik informacyjnych.
Celem projektu jest również aktywne uczestnictwo młodzieży, członków Stowarzyszenia w każdej fazie projektu. Ma to służyć włączaniu ich w działalność społeczną i publiczną na rzecz społeczności lokalnej. I tak młodzi współprowadzą warsztaty, są opiekunami małych grup w czasie obozów, współorganizatorami spotkań podsumowujących i ewaluacyjnych. Daje im to okazję do komunikowania się, pracy w grupie z osobami z różnych środowisk. Do współpracy przy realizacji projektu Stowarzyszenie pozyskało lokalną szkołę – Zespół Szkół w Czarnowąsach jak również organizację zrzeszającą rodziców tych uczniów – Radę Rodziców.

Budżet projektu: 49 193 zł

Dotacja: 18 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie MUW – Młodzi Uczestnicy Wymian w Czarnowąsach

Miejscowość: Czarnowąsy

Ulica, nr domu i lokalu: Jakuba Kani 1

Kod pocztowy i Poczta: 46-020 Czarnowąsy

Województwo: opolskie

Powiat: opolski

Adres strony internetowej: –

Wędrówki matematyczne

Janiny Kłopockiej 2B, 45-920 Opole, Polska

Więcej