Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

3D każdy może – realizacje artystyczne młodzieży w dziedzinie fotografii trójwymiarowej - 2007

Realizowany przez:

Klub Inteligencji Katolickiej w Poznaniu

Cel:

Celem bezpośrednim projektu jest stworzenie młodzieży możliwości wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach fotograficzno-stereofotograficznych, umożliwienie im pogłębiania tej wiedzy poprzez cykliczne spotkania i ew. zawiązanie Koła 3D w Kórniku. Celem pośrednim jest aktywizacja szerszego grona młodych ludzi poprzez zapoznanie się z pracami rówieśników i zachęcenie tym samym do aktywności i twórczych działań.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 13-19 lat z terenu gminy Kórnik.

Opis projektu:

Celem projektu jest przeprowadzenie w gminie Kórnik (ok.17 tys.) serii warsztatów i plenerów fotografii 3D dla młodzieży powyżej 13-tego roku życia i zwieńczenie ich pracy wystawą stereofotograficzną w kórnickim Zamku. Zadanie ma na celu aktywizację młodzieży gminy bez względu na status społeczny, wyznanie, płeć, niepełnosprawność przez tworzenie im możliwości promocji własnych talentów, pomysłów i wyzwolenie ambicji twórczych podczas trzech trzydniowych sesji warsztato-plenerowych na terenie Zamku i jednej ze szkół w Kórniku (część dot. obróbki komputerowej zdjęć). Przez 7 miesięcy pod okiem instruktorów (konsultacje 1-2 razy w miesiącu) młodzież zbiera materiał fotograficzny o różnej tematyce (przyroda, zabytki gminy itp.), odbywają się pokazy trójwymiarowych slajdów dla wszystkich zainteresowanych (promocja w mieście, w lokalnych mediach, strona w internecie). Na końcu uczestnicy projektu organizują w Zamku wystawę swoich prac w różnych technikach prezentacji trójwymiarowej. Każdy autor ma możliwość zaprezentowania notki od autora na temat swoich pasji, marzeń, itp. Projekt nie wymaga od chętnych specjalnych zdolności ani wiedzy. W trakcie trwania projektu jest możliwość naboru nowych osób i dokształcanie ich w ramach godzin konsultacyjnych. Informacja o projekcie dotrze do wszystkich gimnazjów, LO i stowarzyszeń zajmujących się młodzieżą na terenie gminy.
Dotację przeznaczono na przeprowadzenie opisanych wyżej działań i na zakup niezbędnego sprzętu (do prezentacji 3D wymagane są 2 rzutniki multimedialne (1 dysponujemy) i specjalne okularki polaryzacyjne, laptop wymaga adaptera video do rozdzielenia obrazu, statywy i szyny niezbędne do stereofotografowania).

Budżet projektu: 29 956 zł

Dotacja: 17 800 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Klub Inteligencji Katolickiej w Poznaniu

Miejscowość: Poznań

Ulica, nr domu i lokalu: Klin 9

Kod pocztowy i Poczta: 60-602 Poznań

Województwo: wielkopolskie

Powiat: m. Poznań

Adres strony internetowej: –

3D każdy może – realizacje artystyczne młodzieży w dziedzinie fotografii trójwymiarowej

Klin 9, 60-602 Poznań, Polska

Więcej