Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie wierzę własnym oczom – czyli, czy wszystko jest tym , na co wygląda - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo Bory w Lubiewie

Cel:

Celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań uczniów przez ukazywanie nauk ścisłych w interesujący sposób, popularyzowanie ich, kreowanie nowej jakości przedmiotów ścisłych przez powiązywanie ich i kojarzenie z innymi dziedzinami, wykorzystanie wiedzy w praktyce oraz zastosowanie programów komputerowych i technik multimedialnych.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do ambitnych gimnazjalistów ze szkół w Lubiewie i w Bysławiu poszukujących coraz to nowych, praktycznych zastosowań dla nabywanej wiedzy. Jest to 40 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej w wieku od 13-16 lat.

Opis projektu:

Projekt skierowany do uczniów klas I – III gimnazjum, przyją formę Klubu Naukowca, który funkcjonuje w dwóch szkołach gimnazjalnych w Lubiewie i w Bysławiu. Zagadnienia prowadzone podczas zajęć skupiają się wokół praktycznych rozwiązań związanych z naukami ścisłymi. Projekt zapoczątkował stałą współpracę młodzieży obu szkół z ośrodkami naukowymi w Warszawie i w Toruniu oraz pomaga w podniesieniu poziomu wiedzy w zakresie nauk ścisłych oraz w uwierzeniu siebie i w swoje możliwości, a przede wszystkim w przełamaniu stereotypu, że przedmioty ścisłe są tylko dla wybitnych. Projekt jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej – łącznie 40 osób. Uczestnikami projektu są uczniowie szczególnie wyróżniający się w naukach ścisłych oraz osoby chętne, które do tej pory wykazywały pewne opory wobec przedmiotów ścisłych, a stać je na rozbudzenie swoich skrzętnie skrywanych umiejętności. Projekt polega na prowadzeniu przez nauczycieli ze szkół w Lubiewie i w Bysławiu zajęć z informatyki, fizyki oraz biologii i chemii po dwie godziny tygodniowo, co drugi tydzień oraz z matematyki po jednej godzinie tygodniowo. Ponadto dla uczestników projektu zaplanowane są wyjazdy na Festiwal Nauki w Warszawie, do Centrum Astronomii w Piwnicach k. Torunia oraz do szkół technicznych w Bydgoszczy. Projekt zostanie zakończony Festiwalem Nauki zorganizowanym przez uczestników projektu.
Dotację przeznaczono na zakup niezbędnych materiałów i urządzeń do realizacji projektu, zakup sprzętu multimedialnego, pokrycie kosztów pobytu w Warszawie, Toruniu i Bydgoszczy, wynagrodzenie nauczycieli, zakup produktów na poczęstunek na Festiwal Nauki, obsługę administracyjno-księgową, opłacenie 2 spotkań dla 2 osób w PFDiM.

Budżet projektu: 27 000 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo Bory w Lubiewie

Miejscowość: Lubiewo

Ulica, nr domu i lokalu: Hallera 9

Kod pocztowy i Poczta: 89-526 Lubiewo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: tucholski

Adres strony internetowej: –

Nie wierzę własnym oczom – czyli, czy wszystko jest tym , na co wygląda

Wojska Polskiego 7, 89-526 Lubiewo, Polska

Więcej