Nie wierzę własnym oczom – czyli, czy wszystko jest tym , na co wygląda - 2007
Realizowany przez:
Cel:
Celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań uczniów przez ukazywanie nauk ścisłych w interesujący sposób, popularyzowanie ich, kreowanie nowej jakości przedmiotów ścisłych przez powiązywanie ich i kojarzenie z innymi dziedzinami, wykorzystanie wiedzy w praktyce oraz zastosowanie programów komputerowych i technik multimedialnych.
Odbiorcy projektu:
Projekt skierowany jest do ambitnych gimnazjalistów ze szkół w Lubiewie i w Bysławiu poszukujących coraz to nowych, praktycznych zastosowań dla nabywanej wiedzy. Jest to 40 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej w wieku od 13-16 lat.
Opis projektu:
Projekt skierowany do uczniów klas I – III gimnazjum, przyją formę Klubu Naukowca, który funkcjonuje w dwóch szkołach gimnazjalnych w Lubiewie i w Bysławiu. Zagadnienia prowadzone podczas zajęć skupiają się wokół praktycznych rozwiązań związanych z naukami ścisłymi. Projekt zapoczątkował stałą współpracę młodzieży obu szkół z ośrodkami naukowymi w Warszawie i w Toruniu oraz pomaga w podniesieniu poziomu wiedzy w zakresie nauk ścisłych oraz w uwierzeniu siebie i w swoje możliwości, a przede wszystkim w przełamaniu stereotypu, że przedmioty ścisłe są tylko dla wybitnych. Projekt jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej – łącznie 40 osób. Uczestnikami projektu są uczniowie szczególnie wyróżniający się w naukach ścisłych oraz osoby chętne, które do tej pory wykazywały pewne opory wobec przedmiotów ścisłych, a stać je na rozbudzenie swoich skrzętnie skrywanych umiejętności. Projekt polega na prowadzeniu przez nauczycieli ze szkół w Lubiewie i w Bysławiu zajęć z informatyki, fizyki oraz biologii i chemii po dwie godziny tygodniowo, co drugi tydzień oraz z matematyki po jednej godzinie tygodniowo. Ponadto dla uczestników projektu zaplanowane są wyjazdy na Festiwal Nauki w Warszawie, do Centrum Astronomii w Piwnicach k. Torunia oraz do szkół technicznych w Bydgoszczy. Projekt zostanie zakończony Festiwalem Nauki zorganizowanym przez uczestników projektu.
Dotację przeznaczono na zakup niezbędnych materiałów i urządzeń do realizacji projektu, zakup sprzętu multimedialnego, pokrycie kosztów pobytu w Warszawie, Toruniu i Bydgoszczy, wynagrodzenie nauczycieli, zakup produktów na poczęstunek na Festiwal Nauki, obsługę administracyjno-księgową, opłacenie 2 spotkań dla 2 osób w PFDiM.
Budżet projektu: 27 000 zł
Dotacja: 20 000 zł
Rocznik: 2007
Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo Bory w Lubiewie
Miejscowość: Lubiewo
Ulica, nr domu i lokalu: Hallera 9
Kod pocztowy i Poczta: 89-526 Lubiewo
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: tucholski
Adres strony internetowej: –
Nie wierzę własnym oczom – czyli, czy wszystko jest tym , na co wygląda
Wojska Polskiego 7, 89-526 Lubiewo, Polska
Więcej