Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Radio – nasze okno na świat - 2007

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Cel:

Celem projektu jest podnoszenie umiejętności społecznych młodych ludzi poprzez pracę w grupie, komunikację interpersonalną, autoprezentację, tworzenie warunków sprzyjających włączaniu się młodzieży w działalność społeczną i publiczną oraz tworzenie warunków dla edukacji pozaszkolnej oraz rozwijania zainteresowań i pasji młodych ludzi.

Odbiorcy projektu:

W projekcie bierze udział młodzież gimnazjalna i licealna w wieku 13-19 z terenu gminy Wasilków. Rekrutacja chętnych odbywa się poprzez ogłoszenia w szkołach, w lokalnej Gazecie Wasilkowskiej i drogą internetową.

Opis projektu:

Projekt ma na celu stworzenie internetowego radia w gminie Wasilków, którego głównymi twórcami oraz realizatorami są młodzi ludzie w wieku 13-19 lat. Studio radiowe ma swoją siedzibę w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie, jest wyposażone w komputery i sprzęt niezbędny do przygotowania i prowadzenia audycji. Merytorycznie, jak i organizacyjnie, wspiera nas Radio Białystok oraz Urząd Miejski w Wasilkowie. Aby profesjonalnie przygotować młodzież do realizacji audycji odbywa się cykl szkoleń i warsztatów związanych z ćwiczeniami dykcji, nauką obsługi sprzętu nagrywającego, jego obróbki w programie komputerowym Audacity (darmowy), młodzież zdobywa umiejętności przeprowadzania wywiadu i prowadzenie programu na żywo. Wiele programów jest przygotowywanych i nagrywanych wcześniej, a później, po dokonaniu obróbki, odtwarzanych na antenie. Radio nadaje swój program cztery godziny dziennie przez pięć dni w tygodniu w porach popołudniowych, w czasie gdy większość mieszkańców jest już zazwyczaj w domu (godz. 15.00-19.00). Projekt jest doskonałą szansą nie tylko do zdobycia przez młodzież nowych, atrakcyjnych umiejętności, ale także do wypracowywania w nich postaw przedsiębiorczych i poczucia odpowiedzialności. Realizacja tego nowatorskiego projektu to również doskonała forma tworzenia warunków dla edukacji pozaszkolnej (nauki drogą odkrywania, praktyki, korzystania z doświadczeń specjalistów), podniesienia umiejętności społecznych młodych ludzi poprzez pracę w grupie, komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, włączania się młodzieży w działalność społeczną i publiczną.
Dotację przeznaczono na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia radia, obsługę techniczną oraz wynagrodzenia trenerów szkoleń, warsztatów i nadzór.

Budżet projektu: 25 120 zł

Dotacja: 11 500 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Miejscowość: Wasilków

Ulica, nr domu i lokalu: Białostocka 7

Kod pocztowy i Poczta: 16-010 Wasilków

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: –

Radio – nasze okno na świat

93, 16-010 Wasilków, Polska

Więcej