Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z sercem i migawką - 2007

Realizowany przez:

Darłowskie Centrum Wolontariatu, Darłowo

Cel:

Celem projektu jest twórcze zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży w wieku od 13-19 lat z gminy Darłowo oraz stworzenie możliwości realizowania własnych zainteresowań, pobudzanie aspiracji twórczych i poznawczych przez utworzenie klubu fotograficznego. Zajęcia i warsztaty w trakcie których młodzież zrealizuje swoje marzenia o wypromowaniu serii zdjęć, które pokażą nowe spojrzenie na Darłowo, ich otoczenie (miasto i ludzi) w którym żyją jego klimat to co ich w nim intryguje, a co wzrusza, nabędzie nowe umiejętności społeczne i potrzebną do tego wiedzę.

Odbiorcy projektu:

Grupę odbiorców będzie stanowić młodzież miasta i gminy Darłowo w wieku 13-19 lat. Informacje o możliwości udziału w projekcie zostaną zamieszczone w lokalnej prasie i na lokalnych portalach informacyjnych. Na pierwszym spotkaniu po zapoznaniu z działaniami projektu młodzi fotograficy, chętni do dalszej współpracy zadeklarują przynależność do klubu.

Opis projektu:

Projekt poszukiwania nowego spojrzenia na Darłowo przez młodych ludzi. Wspólne wyprawy fotograficzne po Darłowie zmuszają do zadawania pytań o ducha i charakter miasta, swoje miejsce w nim, zachęcają do wspólnych poszukiwań. Zdjęcia wykonane udokumentują spostrzeżenia młodych i pozwolą poprzez obraz wpłynąć na myślenie i postawy ludzi. Aby móc wykonywać konsekwentnie zdjęcia, zwracające uwagę widza i przemawiające do jego wyobraźni, trzeba znać: sekrety dobrej fotografii, teoretyczne i praktyczne wskazówki jak dobrze fotografować, techniki robienia zdjęć, rodzaje fotografii. W tym celu prowadzone są cotygodniowe spotkania – konsultacje i 2 warsztaty plenerowe, poprowadzone przez artystów – fotografików, podczas których młodzież również doskonalić będzie swoje umiejętności społeczne (praca w grupie, autoprezentacja, komunikacja). Grupa odwiedzi również profesjonalną galerię. Wyjazdy mają być czynnikiem integrującym grupę. Efekty pracy to zdjęcia i niezwykła opowieść o Darłowie przedstawiona przez młodzież w formie wystawy na Zamku Książąt w Darłowie, której towarzyszyć będzie katalog z pleneru zimowego. W trakcie realizacji projektu odbędą się 3 mini wystawy w szkołach i urzędzie miasta, by przez sztukę fotografii zmienić biernych młodych ludzi (widzów zdjęć) w aktywnych twórczych uczestników życia lokalnego. To pierwszy krok ku rozbudzeniu ambicji, szukania sposobów na lepsze i ciekawsze życie.
Otrzymana dotacja zostanie przeznaczona na: częściowe pokrycie wynagrodzeń dla specjalisty – fotografa, prowadzących szkolenia i koordynatora projektu, zakupiony zostanie sprzęt fotograficzny, materiały na spotkania (poczęstunek), do prowadzenia warsztatów i zajęć, organizację wystawy, pokrycie kosztów udziału młodzieży w warsztatach plenerowych i spotkaniach (dojazd, wyżywienie).

Budżet projektu: 30 500 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Darłowskie Centrum Wolontariatu, Darłowo

Miejscowość: Darłowo

Ulica, nr domu i lokalu: Królowej Jadwigi 3

Kod pocztowy i Poczta: 76-150 Darłowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: –

Z sercem i migawką

Królowej Jadwigi 5, 76-150 Darłowo, Polska

Więcej