Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Centrum Młodzieżowe - 2007

Realizowany przez:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej w Koninie

Cel:

Utworzenie Centrum Młodzieżowego i przygotowanie oferty aktywnego spędzania czasu wolnego, umożliwienie dzieciom i młodzieży odkrywania swojego potencjału, a w konsekwencji realizowanie się w działaniu na rzecz lokalnej społeczności. Osiągnięcie celu będzie możliwe dzięki uruchomieniu Klubu Wolontariusza oraz regularnemu wydawaniu bezpłatnej gazetki młodzieżowej, organizacji warsztatów filmowych i fotograficznych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami działań będzie młodzież z Miasta i Gminy Golina, która poprzez podejmowane inicjatywy będzie poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Opis projektu:

Centrum Młodzieżowe jest miejscem, w którym młodzież z terenu Miasta i Gminy Golina spędza czas wolny. Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku 13 – 19 lat. W Klubie Wolontariusza młodzi ludzie dowiadują się na czym polega wolontariat, jak pracują wolontariusze, następnie przechodzą szkolenie i przygotowują się do podejmowania działań samopomocowych na rzecz lokalnej społeczności. Młodzież z terenów wiejskich ma mniejsze możliwości do samorealizacji i poszerzania swojej wiedzy niż ich rówieśnicy z dużych miast. Wykorzystując niestandardowe i oryginalne metody pracy z młodzieżą organizowane są warsztaty filmowe i fotograficzne, a także poprzez współpracę z lokalnymi mediami warsztaty dziennikarskie. Pozwala to młodzieży na odkrycie swojego potencjału i aktywnego angażowania się w sprawy społeczne swojej gminy. Wyżej wymienione działania opisywane są w gazetce, której redagowaniem zajmuje się młodzież. Dodatkowo młodzi ludzie organizują spotkania z kombatantami ze Związku Kombatantów, od których poznają współczesną historię gminy. Do współpracy z Centrum Młodzieżowym włączone są władze Goliny w celu spotkania z młodzieżą i zapoznania jej ze sposobem funkcjonowania pracy Urzędu. Władze Miasta i Gminy Golina udostępniają również budynek gdzie znajduje się Centrum Młodzieżowe. Pokazujemy środowisku, że młodym ludziom wystarczy podsunąć pomysł i odpowiednio zmotywować, aby mogli aktywnie działać. Chcemy aby projekt stał się wzorem dla innych podobnych miejscowości z terenu województwa Wielkopolskiego, w których nic się nie dzieje.

Budżet projektu: 31 439 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej w Koninie

Miejscowość: Konin

Ulica, nr domu i lokalu: 11 Listopada 7A

Kod pocztowy i Poczta: 62-510 Konin

Województwo: wielkopolskie

Powiat: m. Konin

Adres strony internetowej: –

Centrum Młodzieżowe

11 Listopada 15, 62-510 Konin, Polska

Więcej