Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Miód niedocenianym bogactwem Pogezanii - 2007

Realizowany przez:

Fundacja Promocji Przedsiębiorczości Pogezania w Morągu

Cel:

Pogłębienie wiedzy praktycznej przedsiębiorczych młodych ludzi, zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem miodu naturalnego; przekazanie wiedzy, zdobytej w trakcie realizacji projektu, mieszkańcom terenów wiejskich zajmujących się agroturystyką; w oparciu o uczestników projektu podjęcie próby stworzenia lokalnego centrum rozwoju przedsiębiorczości na rzecz własnego środowiska.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do młodzieży licealnej w wieku od 17 do 19 lat, szczególnie z terenów wiejskich. Rekrutacja uczestników prowadzona będzie poprzez uczestników poprzednio realizowanego projektu W poszukiwaniu kamienia filozoficznego…. oraz poprzez lokalne media. Potencjalni uczestnicy projektu zamieszkują w Morągu oraz okolicznych gminach: Małdyty, Miłakowo i Zalewo.

Opis projektu:

Projekt realizuje wybrana grupa młodzieży licealnej z terenu gminy Morąg zainteresowana poszerzaniem swojej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych oraz zdobyciem praktycznych umiejętności związanych z produkcją i przerobem naturalnego miodu. Projekt realizowany jest przede wszystkim na terenie dawnej krainy historycznej POGEZANII i polega na poznaniu sposobu produkcji miodu naturalnego oraz jego wykorzystaniu przy otrzymywaniu kosmetyków naturalnych i różnych rodzajów miodów pitnych. Dzięki temu młodzież poszerza w praktyce wiedzę zdobytą w szkole, zdobywa nowe wiadomości z chemii i biologii oraz w podsumowaniu projektu – prezentuje wyroby otrzymane z naturalnego miodu – podczas jego świętowania. Zdobyte umiejętności w zakresie domowej produkcji miodów pitnych i win domowych, uczestnicy projektu prezentują i rozpropagowują wśród właścicieli lokalnych gospodarstw agroturystycznych, którzy chcą uatrakcyjnić zakres usług turystycznych. Najbardziej zaangażowani młodzi ludzie uczestniczą w wykładach i zajęciach laboratoryjnych z chemii kosmetyków. W przyszłości być może uczestnicy projektu będą zainteresowani podjęciem studiów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Dotację przeznaczono m.in. na zakup naturalnego miodu, odczynników i drobnego sprzętu, wynajęcia pomieszczeń oraz częściowe pokrycie kosztów osobowych i wydatków związanych z wyjazdami młodzieży na uczelnie Warszawy i Gdańska.

Budżet projektu: 30 834 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Promocji Przedsiębiorczości Pogezania w Morągu

Miejscowość: Morąg

Ulica, nr domu i lokalu: Bolesława Prusa 10

Kod pocztowy i Poczta: 14-300 Morąg

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ostródzki

Adres strony internetowej: –

Miód niedocenianym bogactwem Pogezanii

Kujawska 17C, 14-300 Morąg, Polska

Więcej