Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Medialne Centrum Wsparcia Młodzieży - 2007

Realizowany przez:

Ekologiczny Klub UNESCO Pracownia na Rzecz Bioróżnorodności w Piaskach

Cel:

Celem projektu jest stworzenie miejsca dla młodzieży dającego możliwość wyrównywania szans edukacyjnych.. Wielu młodych ludzi, wyjeżdża za granicę, choć nie potrafią sprostać wymaganiom tutejszego rynku pracy. Projekt pomoże w rozwijaniu zainteresowań oraz nabywaniu nowych umiejętności, które przydadzą się beneficjentom po zakończeniu działań i sprawią, że staną się bardziej samodzielni, pewni siebie i konkurencyjni.

Odbiorcy projektu:

W pracach Centrum (warsztaty, praktyczne rozwijanie własnych pasji, trzorzenie produktów finalnych) weźmie udział grupa około 200 młodych ludzi z gminy Piaski. Jest to młodzież ucząca się w gimnazjum oraz z Zespołu Szkół, pochodząca zarówno z Piasków, jak i okolicznych wsi.

Opis projektu:

Projekt zakłada powstanie Medialnego Centrum służącego młodzieży z terenów wiejski i miejskich. W ramach Centrum działa: studio tworzenia gier (gry , komputerowe, planszowe, platformowe, logiczne), studio tworzenia muzyki (nagrywanie dźwięków, przeróbka, emisja w internetowym radiu) studio filmowe i fotograficzne (pisanie scenariuszy, nagrywanie, montaż , obróbka, wywoływanie zdjęć). Aby Centrum naprawdę służyło młodzieży, prowadzone są warsztaty odpowiednio przez grafika, muzyka, filmowca i fotografika. Ponadto dla młodzieży odbywają się warsztaty z emisji głosu , kultury języka, zajęcia redakcyjne, zajęcia z autoprezentacji. Wszystkie te działania służą wyrównywaniu startu młodzieży wiejskiej i małomiasteczkowej w dorosłe życie. Pomagają w znalezieniu pracy poprzez nabycie praktycznych umiejętności takich jak: obsługa urządzeń biurowych ( faksy, komputery, programy), nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej robienia gier, muzyki, filmów, zdjęć, wyzbycie się strachu i zakompleksienia, przełamanie barier. Działania prowadzone są dla wszystkich chętnych, bezpłatnie i na wysokim poziomie edukacyjnym. Wielu młodych ludzi po raz pierwszy przedstawi swoją prezentację multimedialną, film, prezentację komputerową, zaprezentuje się grupie, przełamie lęk przed szukaniem pracy. W ramach Centrum promowane są wszystkie pomysły młodych ludzi, poprzez wspólne poszukiwanie sponsorów, promocje w mediach, i wspólną realizację

Budżet projektu: 124 640 zł

Dotacja: 14 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ekologiczny Klub UNESCO Pracownia na Rzecz Bioróżnorodności w Piaskach

Miejscowość: Piaski

Ulica, nr domu i lokalu: Partyzantów 19

Kod pocztowy i Poczta: 21-050 Piaski

Województwo: lubelskie

Powiat: świdnicki

Adres strony internetowej: –

Medialne Centrum Wsparcia Młodzieży

Partyzantów 110, 21-050 Piaski, Polska

Więcej