Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Świat (z) gliny - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju SOSW i Wsi Podgórki Razem w Przyszłość w Podgórkach

Cel:

Celem projektu jest podniesienie szans społecznych i edukacyjnych uczniów gimnazjum działającego w ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Podgórkach oraz dzieci i młodzieży z Podgórek i Ostrowca poprzez przygotowanie ich do prowadzenia zajęć związanych z ceramiką oraz poznanie historii i miejsc wykorzystywania gliny, a także tworzenia zabawek i gier z gliny. Projekt służył będzie też popularyzacji aktywnych form nauczania i rozbudzaniu zainteresowań wśród młodzieży gimnazjalnej.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum i młodzież z Podgórek i Ostrowca. Pośrednio w projekcie uczestniczyć będą uczniowie gimnazjów z innych miejscowości oraz osoby uczestniczące w imprezach towarzyszących projektowi.

Opis projektu:

Projekt podnosi szanse społeczne i edukacyjne uczniów gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (SOSW) w Podgórkach oraz dzieci i młodzieży z Podgórek. Po przeprowadzeniu promocji projektu młodzież wykonuje plakaty i wywiesza je na tablicach ogłoszeń i przy sklepach. Projekt przewiduje zabawę w podchody połączone z prezentacją projektu, wyjazd do pracowni ceramicznych. Po przygotowaniu miejsca do zajęć i wyposażeniu go w meble i sprzęt oraz materiałów i pomocy dydaktycznych następuje uruchomienie gazetki projektu i pierwsze zajęcia w pracowni ceramicznej. Młodzież organizuje turnieje gier wykonanych z gliny oraz uczy się sposobów wykorzystywania zabawek i puzzli ceramicznych w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą. Jednym z zadań młodych jest przygotowanie konkursu z zagadkami na temat gliny i ceramiki, wyjazdy do gimnazjów i prowadzenie w nich zajęć. Podsumowaniem projektu jest Festiwal gliny.
Efektami projektu jest poprawa szans edukacyjnych i społecznych. Co najmniej 100 pośrednich uczestników projektu poszerzy zakres swoich zainteresowań. Przygotowana oferta zajęć służy poszerzaniu wyobraźni, polepszeniu kontaktów pomiędzy młodzieżą i dziećmi ze wsi oraz uczniami gimnazjum SOSW, zmniejszeniu poziomu agresji wśród uczniów gimnazjum oraz nawiązaniu kontaktów SOSW z gimnazjami z okolicy.
Dotację przeznaczono na koszty: prowadzenie zajęć, przygotowanie pomieszczeń na pracownię, sprzętu i materiałów do zajęć, poczęstunek dla uczestników zajęć.

Budżet projektu: 33 685 zł

Dotacja: 16 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju SOSW i Wsi Podgórki Razem w Przyszłość w Podgórkach

Miejscowość: Podgórki

Ulica, nr domu i lokalu: Podgórki 30

Kod pocztowy i Poczta: 76-129 Ostrowiec

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: –

Świat (z) gliny

Podgórki 17A, 76-129, Polska

Więcej