Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ekomuzeum W krainie bobrów - 2007

Realizowany przez:

Bieszczadzka Fundacja Rozwoju Postaw Twórczych Orelec GALA w Orelecu

Cel:

Poszerzenie wiedzy dotyczącej zasobów dziedzictwa kulturowego własnego regionu, zdobycie umiejętności promowania regionu i jego zasobów poprzez utworzenie Ekomuzeum W krainie bobrów oraz rozwój u uczestników takich umiejętności psychospołecznych jak: praca w grupie, autoprezentacja, komunikacja, efektywne spedzanie czasu wolnego poprzez rozwój zainteresowań.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrenia grupa odbiorców to młodzież gimnazjalna w wieku 13-16 lat uczęszczająca do Gimnazjum w Uhercach Min mieszkająca w Orelcu, Zwierzyniu, Rudence, Myczkowcach i Uhercach Mineralnych.

Opis projektu:

Powstanie ekomuzeum W krainie bobrów służy poszerzeniu zakresu wiedzy młodzieży dotyczącej zasobów dziedzictwa kulturowego własnego regionu, umożliwia nabycie umiejętności skutecznego promowania regionu i jego zasobów. W ramach projektu młodzież odnawia sieć szlaków turystycznych, spacerowych i narciarskich na terenie Kotliny Uherczańskiej – docelowo będzie to 30 km szlaków, z których korzysta zarówno społeczność lokalna, jak i goście z całej Polski przebywający na wypoczynku w bieszczadzkich miejscowościach. Umieszczane są tablice informacyjne w poszczególnych miejscowościach i na szlakach, na których znajdują się informacje o zabytkach, florze i faunie w języku polskim, niemieckim i angielskim. Przy aktywnej współpracy licencjonowanych przewodników szkolona jest grupa młodzieżowych znakarzy oraz młodzieżowych przewodników, którzy pomagają w oprowadzaniu po wytyczonych szlakach zarówno przyjezdnych turystów, jak i młodszych kolegów ze szkoły. Uczniowie pod kierunkiem specjalisty tworzą podstronę Ekomuzeum w Krainie Bobrów, która dołączona jest do strony szkolnej, gminnej oraz stron bieszczadzkich organizacji pozarządowych i gospodarstw agroturystycznych. Uczestnicy projektu to uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Uhercach Mineralnych mieszkający w Orelcu, Zwierzyniu, Rudence, Uhercach Min.

Budżet projektu: 27 100 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Bieszczadzka Fundacja Rozwoju Postaw Twórczych Orelec GALA w Orelecu

Miejscowość: Orelec

Ulica, nr domu i lokalu: Orelec 8

Kod pocztowy i Poczta: 38-623 Uherce Mineralne

Województwo: podkarpackie

Powiat: leski

Adres strony internetowej: –

Ekomuzeum W krainie bobrów

Przystanek autobusowy, 38-623 Orelec, Polska

Więcej