Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzież promuje Gminę Przelewice - 2007

Realizowany przez:

Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne Wyrównajmy szanse, Przelewice

Cel:

Celem projektu jest stworzenie filmu reklamowego, folderu i strony internetowej promujących Gminę Przelewice – skierowanych do młodzieży szukającej ciekawych miejsc w Polsce.

Odbiorcy projektu:

W realizacji projektu wezmą udział uczniowie z przelewickiego gimnazjum i młodzież szkół średnich. Grupy została wyłoniona na specjalnym spotkaniu organizacyjnym przeprowadzonym przez grupę animatorów (pomysłodawców projektu). Są to mieszkańcy Gminy Przelewice, którzy najlepiej znają miejsca i tematy mogące zainteresować młodych ludzi z innych regionów.

Opis projektu:

Projekt polega na wyłonieniu trzech grup młodzieży, z których każda zajmie się inną formą promocyjną Gminy Przelewice. Pierwsza grupa będzie nagrywa film promujący najciekawsze (zdaniem młodych ludzi) miejsca przyrodnicze, historyczne i kulturalne na terenie gminy. W filmie mają znaleźć się wypowiedzi młodzieży na tematy związane z ich małą ojczyzną. Druga grupa podjęła się wydania folderu młodzieżowego, który będzie można rozsyłać do innych grup młodzieżowych, szkół, domów kultury itp. Część tekstów ma być także w języku niemieckim i angielskim. Trzecia grupa tworzy stronę internetową. Strona ta będzie uaktualniana po zakończeniu projektu. Prace trzech grup mają korelować ze sobą, a grupy mają dzielić się ze sobą uwagami i pomysłami. Do współpracy przy realizacji projektu włączone są: Urząd Gminy, szkoły z terenu gminy, uczniowie szkół średnich, stowarzyszenie Jesion z Jesionowa, kluby sportowe działające na terenie gminy, Gminne Centrum Informacji, Botaniczne Centrum Edukacji i Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Na zakończenie projektu odbędzie się impreza, na której poszczególne grupy zaprezentują efekty swoich prac.

Budżet projektu: 12 000 zł

Dotacja: 9 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne Wyrównajmy szanse, Przelewice

Miejscowość: Przelewice

Ulica, nr domu i lokalu: Przelewice

Kod pocztowy i Poczta: 74-210 Przelewice

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: pyrzycki

Adres strony internetowej: –

Młodzież promuje Gminę Przelewice

Przelewice 21, 74-210, Polska

Więcej