Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi kartografowie w służbie ochrony przyrody - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Mimo wszystko razem w Rakszawie

Cel:

Bezpośrednim celem projektu jest odpowiedzenie na potrzebę kreacji poprzez wyposażenie młodzieży w narzędzia, środki i umiejętności, dzięki którym będą mogli zrealizować przedsiewzięcia i projekty z zakresu kartografii, GIS-ów, ochrony przyrody, fotografii i obróbki zdjęć własnych jak i lotniczych.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest wyłącznie młodzież szkół średnich (16-19 lat) ze względu na poziom trudności przedsięwzięcia. Będą to uczniowie liceów i techników zamieszkujący na co dzień Rakszawę, a uczący się poza Rakszawą, jak i uczniowie rakszawskich szkół średnich, zarówno mieszkańców Rakszawy jak i pozostałych miejscowości. Nabor odbędzie się poprzez informację plakatową, rakszawskie forum internetowe oraz bezpośrednią informację w szkołach.

Opis projektu:

Prowadzimy cykliczne warsztaty, na których młodzież poznaje warsztat pracy współczesnego kartografa, fotointerpretatora, specjalisty GIS, by po pewnym czasie samodzielnie (choć pod opieką) przystąpić do realizacji zadań. Do zadań tych zaliczają się zredagowanie i przygotowanie do druku map, albumu, widokówek, fotomapy z kalendarzem oraz wykonanie komputerowej prezentacji powiatu 3D, realizacji kilku projektów w oparciu o programy GIS oraz przygotowanie konkursu. Ćwiczenia kameralne będą przeplatane z zajęciami w terenie. Odwiedzimy kilka instytucji i firm. W Zakładzie GIS UJ poznamy możliwości programu Idrisi Andes. Zorganizujemy jedną wycieczkę do Parku Narodowego. Najważniejszym efektem projektu będą nowe umiejętności, doświadczenie i wiedza oraz zwiększenie wiary we własne możliwości. Dzięki czemu większa część uczniów wybierze bardziej perspektywiczne ścisłe kierunki studiów. Nie bez znaczenia będzie satysfakcja i duma autorów opracowań.

Budżet projektu: 32 500 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Mimo wszystko razem w Rakszawie

Miejscowość: Rakszawa

Ulica, nr domu i lokalu: Środkowa 347 A

Kod pocztowy i Poczta: 37-111 Rakszawa

Województwo: podkarpackie

Powiat: łańcucki

Adres strony internetowej: –

Młodzi kartografowie w służbie ochrony przyrody

Rakszawa 434, 37-111, Polska

Więcej