Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Filmowa Eskadra - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Archiwiści Północy w Kowalach Oleckich

Cel:

Celem projektu jest zrealizowanie sześciu kronik filmowych dotyczących życia gminy i jej mieszkańców, pokazanie materiałów w Kowalach Oleckich oraz Stożnem i Sokółkach – miejscowościach, gdzie nigdy nie były organizowane tego typu pokazy. Rozesłanie zrealizowanych materiałów na płytach DVD do wszystkich szkół i bibliotek w powiecie.

Odbiorcy projektu:

Trzon grupy realizującej projekt Archiwiści Północy stanowi 17 osób w wieku 13-19 lat z Kowal Oleckich i najbliższych okolic. Problem dojazdów nie będzie istnieć, gdyż uczestników dzielą odległości, które można bez wysiłku pokonać piechotą, lub rowerem. Wszyscy znają się jeszcze z gimnazjum – część z nich uczy się w pobliskim liceum. Wszystkich łączy pasja do kina. Po wizycie z naszymi projekcjami w Stożnem i Sokółkach pojawią się osoby chcące do nas dołączyć. Nie będą stawiane żadne bariery, ani warunki – dołączyć będą mogli wszyscy chętni. Na pokazy przyjdzie ok. 300 osób w Kowalach Oleckich i po 150 osób w Stożnem i Sokółkach.

Opis projektu:

Projekt przewiduje realizację sześciu kronik filmowych – co najmniej jednej w miesiącu, czas trwania: 10-15 minut; oraz 18 projekcji (po 6 w Kowalach Oleckich, Stożnem i Sokółkach); zdjęcia filmowe – na terenie Kowal Oleckich i całej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem wsi Sokółki i Stożne, zgodnie z wcześniejszym harmonogramem; montaż filmów, oprawa muzyczna i dźwiękowa – realizatorem jest młodzież uczestnicząca w projekcie; pokaz filmów – raz w miesiącu: w Sokółkach – w świetlicy wiejskiej, w Stożnem – w bibliotece, w Kowalach Oleckich – na placu centralnym, a jeśli będzie niesprzyjająca aura – w sali kina Pionier przed pełnometrażowym seansem filmowym – projekcję przygotują uczestnicy projektu.
Rozpowszechnianie zrealizowanych materiałów obejmuje: nagranie zestawu kronik filmowych na płyty DVD; projekt nadruków na płytach; rozesłanie zestawów płyt do wszystkich szkół w gminie i wszystkich bibliotek w powiecie; prowadzenie strony internetowej (www.ap.andryszczyk.com) – przez cały czas trwania projektu – wykonanie podstrony internetowej. Na zakończenie projektu młodzież wyda folder na podstawie zgromadzonych materiałów i dokumentów poświęcony całej grupie, projektowi i zrealizowanym filmom. Świętowaniem projektu będzie uroczysty pokaz filmowy w kinie Pionier, spotkanie ze znanym aktorem lub reżyserem (ostatnio był Wojciech Malajkat), rozdanie folderów zakończy działania związane z tym projektem. Cała uroczystość odbędzie się w sali kina Pionier, a w przygotowaniu jej i przeprowadzeniu, weźmie udział młodzież uczestnicząca w projekcie i pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Budżet projektu: 28 000 zł

Dotacja: 17 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Archiwiści Północy w Kowalach Oleckich

Miejscowość: Kowale Oleckie

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 16/5

Kod pocztowy i Poczta: 19-420 Kowale Oleckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olecki

Adres strony internetowej: –

Filmowa Eskadra

Kościuszki 44, 19-420 Kowale Oleckie, Polska

Więcej