Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Era elektroniki użytkowej - 2007

Realizowany przez:

Fundacja Przygoda z Edukacją w Warszawie

Cel:

Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu samodzielnego konstruowania i budowy w pełni funkcjonalnych urządzeń elektronicznych.u grupy 30 osób w wieku 13-19 lat podczas 45-godzinnych warsztatów. Dodatkowo wstępne szkolenia rozwiną umiejętności społeczne uczestników. Udział w projekcie podniesie samoocenę, sprawi satysfakcję oraz zainspiruje do samodzielnego rozwijania własnych zainteresowań w myśl hasła chcieć to móc.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkująca wieś Lipiny i sąsiednie wsie. Są to ludzie ze skrajnie ubogich, rolniczych rodzin, których bieda jest najczęściej spowodowana bezrobociem. Dodatkowo w projekcie będzie uczestniczyć 5 wychowanków z Zakładu Poprawczego w Mrozach. Uczestnicy zostali wybrani na podstawie indywidualnych lub telefonicznych rozmów.

Opis projektu:

Młodzi ludzie są żywo zainteresowani elektroniką. Zdumiewającym jest fakt, jak bardzo technika cyfrowa umożliwiła budowanie skomplikowanych urządzeń elektronicznych ludziom bez specjalistycznego wykształcenia. Młodzież w wieku 13-19 postanowiła spróbować swoich sił w konstruowaniu urządzeń elektroniki użytkowej z wykorzystaniem techniki cyfrowej. W projekt zaangażowana jest społeczność gminy Mrozy, na której terenie mieszka 8644 osób. Głównym celem projektu jest zorganizowanie warsztatów elektroniki użytkowej. Projekt rozpoczyna się cyklem szkoleń rozwijających umiejętności społeczne (w sumie 24 godziny szkoleniowe). Główną część projektu stanowią warsztaty elektroniczne zaplanowane na piętnaście cotygodniowych 3-godzinnych spotkań w szkolnym semestrze zimowym roku 2007/2008. Podczas zajęć młodzież będzie samodzielnie konstruować i budować urządzenia elektroniczne (np. zegarek, termometr cyfrowy, budzik). Dodatkowo raz w miesiącu odbywać się będą otwarte prezentacje możliwości samodzielnego tworzenia elektroniki użytkowej. Wykonane urządzenia zostaną zaprezentowane na wystawie podczas uroczystego finału projektu z udziałem środowisk lokalnych. Do udziału w warsztatach zostaną zaproszeni także podopieczni Zakładu Poprawczego zlokalizowanego na terenie gminy. Projekt pobudzi młodzież do rozwijania swoich pasji, wzmocni wiarę we własne możliwości oraz zaprezentuje pozytywne działania młodych.

Budżet projektu: 26 730 zł

Dotacja: 17 500 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Przygoda z Edukacją w Warszawie

Miejscowość: Warszawa

Ulica, nr domu i lokalu: Klaudyny 32/154

Kod pocztowy i Poczta: 01-684 Warszawa

Województwo: mazowieckie

Powiat: m. st. Warszawa

Adres strony internetowej: –

Era elektroniki użytkowej

Klaudyny 26, 01-684 Warszawa, Polska

Więcej