Era elektroniki użytkowej - 2007
Realizowany przez:
Cel:
Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu samodzielnego konstruowania i budowy w pełni funkcjonalnych urządzeń elektronicznych.u grupy 30 osób w wieku 13-19 lat podczas 45-godzinnych warsztatów. Dodatkowo wstępne szkolenia rozwiną umiejętności społeczne uczestników. Udział w projekcie podniesie samoocenę, sprawi satysfakcję oraz zainspiruje do samodzielnego rozwijania własnych zainteresowań w myśl hasła chcieć to móc.
Odbiorcy projektu:
Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkująca wieś Lipiny i sąsiednie wsie. Są to ludzie ze skrajnie ubogich, rolniczych rodzin, których bieda jest najczęściej spowodowana bezrobociem. Dodatkowo w projekcie będzie uczestniczyć 5 wychowanków z Zakładu Poprawczego w Mrozach. Uczestnicy zostali wybrani na podstawie indywidualnych lub telefonicznych rozmów.
Opis projektu:
Młodzi ludzie są żywo zainteresowani elektroniką. Zdumiewającym jest fakt, jak bardzo technika cyfrowa umożliwiła budowanie skomplikowanych urządzeń elektronicznych ludziom bez specjalistycznego wykształcenia. Młodzież w wieku 13-19 postanowiła spróbować swoich sił w konstruowaniu urządzeń elektroniki użytkowej z wykorzystaniem techniki cyfrowej. W projekt zaangażowana jest społeczność gminy Mrozy, na której terenie mieszka 8644 osób. Głównym celem projektu jest zorganizowanie warsztatów elektroniki użytkowej. Projekt rozpoczyna się cyklem szkoleń rozwijających umiejętności społeczne (w sumie 24 godziny szkoleniowe). Główną część projektu stanowią warsztaty elektroniczne zaplanowane na piętnaście cotygodniowych 3-godzinnych spotkań w szkolnym semestrze zimowym roku 2007/2008. Podczas zajęć młodzież będzie samodzielnie konstruować i budować urządzenia elektroniczne (np. zegarek, termometr cyfrowy, budzik). Dodatkowo raz w miesiącu odbywać się będą otwarte prezentacje możliwości samodzielnego tworzenia elektroniki użytkowej. Wykonane urządzenia zostaną zaprezentowane na wystawie podczas uroczystego finału projektu z udziałem środowisk lokalnych. Do udziału w warsztatach zostaną zaproszeni także podopieczni Zakładu Poprawczego zlokalizowanego na terenie gminy. Projekt pobudzi młodzież do rozwijania swoich pasji, wzmocni wiarę we własne możliwości oraz zaprezentuje pozytywne działania młodych.
Budżet projektu: 26 730 zł
Dotacja: 17 500 zł
Rocznik: 2007
Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy
Fundacja Przygoda z Edukacją w Warszawie
Miejscowość: Warszawa
Ulica, nr domu i lokalu: Klaudyny 32/154
Kod pocztowy i Poczta: 01-684 Warszawa
Województwo: mazowieckie
Powiat: m. st. Warszawa
Adres strony internetowej: –