Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Radio Młodych Pawłoszczan – RMP - 2007

Realizowany przez:

Fundacja Z Tradycją w Nowoczesność w Pawłosiowie

Cel:

Głównym celem projektu jest utworzenie szkolnej rozgłośni RMP w ZS w Pawłosiowie. Realizując projekt chcemy zaktywizować mlodzież do organizacji merytorycznej i technicznej szkolnego radia, a także wykorzystać jej pomysły i inicjatywy do tworzenia audycji radiowych. Chcemy nauczyć młodych ludzi tworzenia różnorodnych audycji radiowych: teatru młodego aktora, prezentacji muzycznych, reportaży, felietonów, bloków informacyjnych.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi beneficjentami projektu jest młodzież gimnazjalna ZS w Pawłosiowie w wieku 13-16 lat , która pragnie rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia uczestnicząc systematycznie w wybranych sekcjach radiowych . Inicjatywą zostaną zainteresowani wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele gimnazjum.

Opis projektu:

Projekt ma na celu zorganizowanie szkolnej rozgłośni radiowej i rozwój umiejętności wykorzystania radia przez gimnazjalistów w kierunku rozwijania ich zdolności i zainteresowań. Rozpoczynając od organizacji merytorycznej i technicznej szkolnego radia młodzież będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu audycji radiowych. Pomysły i propozycje młodzieży stanowią o tematyce i formach prezentowanych programów. Radio Młodych Pawłoszczan (RMP), promuje twórczość młodzieżową w formie teatru młodego aktora, prezentacji muzycznych, reportaży, felietonów i bloków informacyjnych. Zakłada się również promocję języków obcych poprzez przygotowanie audycji o kulturze i historii krajów europejskich w języku angielskim czy niemieckim. Tworząc radio i audycje radiowe będziemy chcieli włączyć w działanie jak najszerszą grupę młodzieży gimnazjalnej. W realizacji projektu pragniemy zaktywizować społeczność lokalną: rodziców, działaczy młodzieżowych, stowarzyszenie folklorystyczne , władze samorządowe, z których doświadczenia i dorobku będziemy korzystać i je promować. Podczas realizacji projektu planujemy nawiązać współpracę z profesjonalną rozgłośnia radiową.

Budżet projektu: 30 960 zł

Dotacja: 17 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Z Tradycją w Nowoczesność w Pawłosiowie

Miejscowość: Pawłosiów

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 37-500 Jarosław

Województwo: podkarpackie

Powiat: jarosławski

Adres strony internetowej: –

Radio Młodych Pawłoszczan – RMP

Pawłosiów 340, 37-500, Polska

Więcej