Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W cieniu Kamiennej Laworty – nasza przyszłość w naszych rękach - 2007

Realizowany przez:

Ustrzyckie Stowarzyszenie Turystyczne Bieszczady, Ustrzyki Dolne

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans młodzieży z bieszczadzkich miejscowości, poprzez stworzenie jej ciekawej perspektywy rozwoju indywidualnego oraz w przyszłości, ułatwienia zdobywania ciekawej pracy bez konieczności wyjazdu. Dzięki umiejętnościom zdobytym w trakcie projektu jego uczestnicy będą mogli sami tworzyć dalsze pomysły i rozwijać umiejętności a nawet zdobywać na nie środki we własnym zakresie. Celem pośrednim jest aktywizacja społeczności lokalnej do wspólnego działania na rzecz małej Ojczyzny, pokazanie jak przy wykorzystaniu lokalnych zasobów można przezwyciężać bariery.

Odbiorcy projektu:

Adresatami projektu są młodzi ludzie w wieku 13-19 lat mieszkający w Dźwiniaczu Dolnym i najbliższych miejscowościach, w tym popegeerowskich, z których część jest członkami, a inni tworzą nieformalną grupę, współpracującą z Ustrzyckim Stowarzyszeniem Turystycznym Bieszczady. Grupa ta od dawna działa na polu turystyki. Mała ojczyzna, którą zamieszkują, jest dla nich czymś więcej niż tylko adresem w dokumentach i dlatego podejmują się działań, które z jednej strony mogą jej pomóc, z drugiej mogą pomóc im samym. Wiedzą, że najważniejszy jest dobry pomysł. Grupa ta czerpiąc z bogactwa przeszłości stara się, krok po kroku, tworzyć swoją przyszłość.

Opis projektu:

Grupa młodzieży z Dźwiniacza Dolnego i sąsiednich wiosek leżących u stóp góry Kamienna Laworta, członkowie Ustrzyckiego Stowarzyszenie Turystycznego Bieszczady oraz grupa sympatyków stworzyła projekt wyrównujący szanse lokalnej społeczności w stosunku do większych ośrodków, pomagający im stworzyć lepsze warunki do edukacji, samorozwoju i w przyszłości zarabiania, bez konieczności opuszczania swojej miejscowości. Projekt oparty jest na lokalnym dziedzictwie kulturowym. Spowoduje on ożywienie tradycyjnych zawodów, dzięki niemu przeszkoleni zostaną miejscowi przewodnicy, wydany będzie mini-przewodnik, podczas trwania projektu młodzi ludzie zdobędą nowe umiejętności i wiedzę, będą też doskonalili pracę w grupie. Uczestnicy projektu będą zdobywali kwalifikacje, jako przewodnicy, organizatorzy turystyki rowerowej, rzemieślnicy, animatorzy agroturystyki. Efektem projektu będzie doskonalenie współpracy w grupie odnalezienie w sobie ukrytych talentów i zdobycie konkretnych umiejętności. Kolejnym etapem będzie wykorzystywanie tego co osiągniemy dzięki temu projektowi, dla podnoszenia jakości życia.

Budżet projektu: 39 950 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Ustrzyckie Stowarzyszenie Turystyczne Bieszczady, Ustrzyki Dolne

Miejscowość: Ustrzyki Dolne

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 19

Kod pocztowy i Poczta: 38-700 Ustrzyki Dolne

Województwo: podkarpackie

Powiat: bieszczadzki

Adres strony internetowej: –

W cieniu Kamiennej Laworty – nasza przyszłość w naszych rękach

Rynek 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, Polska

Więcej